Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

fuionaa çka kerkone ne serbi Ne Kragujevc ?!

 :: sport

Aller en bas

fuionaa çka kerkone ne serbi Ne Kragujevc   ?! Empty fuionaa çka kerkone ne serbi Ne Kragujevc ?!

Message  Perparimi Sam 5 Juin - 10:37

MARJAN T RAMAJ zvicerr jetone
Xili ne kosove ndermjet fshatit buble dhe Kpuz

fionaa ne serbi ne Bukorovac afer Kragujevcit

http://kosovare.forumotion.com/viewonline.htm

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

fuionaa çka kerkone ne serbi Ne Kragujevc   ?! Empty Re: fuionaa çka kerkone ne serbi Ne Kragujevc ?!

Message  Perparimi Lun 7 Juin - 0:56

fionaa

Titulli: Lajmet nga Serbija Yesterday at 9:42 pm

Nje i ri i mbrojtjes së të drejtave të njeriut, ai u
bë i famshëm në mbarë botën me bllogun e tij në internet si
administrator i grupit më të njohur antifashist në Serbi.
Atë e
fascinon politika, ndërsa ëndrra e tij është bota pa racizëm,
antisemitizëm, urrejtje dhe diskriminim. Para disa ditësh televizioni
Serb B92 publikoi një intervistë me Rastkon, ndërsa më pas ai u
intervistua edhe nga BBC. Rastko i tha BBC-së se idetë e tij nuk janë të
pranuara nga nacionalistët serbë, ndërsa disa prej tyre edhe e kishin
kërcënuar me vdekje. Por ai tha se nuk do të heqë dorë nga shkrimi.

bllogun e tij në mes tjerash Pocesta shkroi:
“Unë jam Serb,
por...
1. Pranoj Kosovën si shtet të pavarur
2. Pranoj se Ratko
Mladic dhe Radovan Karagjiq kanë qenë kriminelë lufte
3. Pranoj se në
Srebrenicë ka ndodhur gjenocidi
4. E dua BE-në dhe NATO-n
Unë jam
serb, por jam real!!!

Xhemshiti

ehu po ta lavdrofshin serbet a perendi keta qe shiten patriota nga qerdhja e sebise ah Allah a je ka sheh e ndegjone .
O Riki o Xhiti,o Drini besonju spiunave besonje se keshtu do e arrijna bashkimin me tradhetar ordinera !

fionaa

Cito:
ehu po ta lavdrofshin serbet a perendi keta qe shiten patriota nga
qerdhja e sebise ah Allah a je ka sheh e ndegjone .
O Riki o Xhiti,o
Drini besonju spiunave besonje se keshtu do e arrijna bashkimin me
tradhetar ordinera



Avashe mor zotri avashe se nuk je ti ase tjeri me shqiptare se un .Se solla nje lajme kjo nuk do thot se jam pro serbise.
Edhe gjermaniN austriaki,turku etj etj te kan shpall lufte po sot e ke Aleat.

Driniiiii

Xhemshiti ku e ke mir e ke mir, edhe une u cudita kur pashe ket tem.
Kjo tem per kontiner, mendimi ime.

Xhemshiti


Drini
O vella nese ke pakes gjak shqiptari shiqoi ne harte nga ku lajmrohet se dhe pastaj lejone te shkruaj nje shpiun qe behet patriot!
Shikoje ne flamur te hartes nga lajmrohet ,nga serbija o shqiptar vdiqa bre do luaj prej mendeve me kesi patriota shpiuna

Driniiiii

Xhemshit nuk jam une faktor ne ket forum qe mundem te bej dicka. Une jam vetum antar i thjesht, ama une dhash mendimin tim per ket tem, dhe ky eshte postimi im i fundit ne ket tem, ta injoroim te gjithe ket tem se per lajme nga sebija nuk kemi ne nevoj ne Shqiptaret,

fionaa

Drini
O vella nese ke pakes gjak shqiptari shiqoi ne harte nga ku
lajmrohet se dhe pastaj lejone te shkruaj nje shpiun qe behet patriot!
Shikoje
ne flamur te hartes nga lajmrohet ,nga serbija o shqiptar vdiqa bre
do luaj prej mendeve me kesi patriota shpiuna

Hahhahhahhahhaha he mo Hagji cfare do thuash me kete se jam ka lajmrohem nga serbija hahhah Nje gje do ta them haptase se me cfare do emri se je kyq e kam dite se je haxhija e thon besoj burrave ik mo se e lumtur jam se jam femere te pakten kam dinjitet te paster si vet loti .....

E sa per temen te them un ty se ky eshte lajm nga agjensite e lajmeve po deshe demantoe po deshe jo por te lutem lerni patriotizmin anashe .Lajmi eshte lajm dhe duhet pranu si te till. Ju se deklaroheni ''patrijot'' e shikon si hyn delegacijonet nga serbij dhe ju nga atje o burra na thrret vendlindja hahhahha l

fionaa

Cito:
Xhemshit nuk jam une faktor ne ket forum qe mundem te bej dicka.
Une jam vetum antar i thjesht, ama une dhash mendimin tim per ket tem,
dhe ky eshte postimi im i fundit ne ket tem, ta injoroim te gjithe ket
tem se per lajme nga sebija nuk kemi ne nevoj ne Shqiptaret

Eshte e drejt e cdo antarit te jap mendimine vete,deshem ne tjerta apo jo ta pranojm eshte qeshtje tjeter.Nuk duhete shikohen gjerat vetem nga syri kritik por duhete ta mbroshe realen .Una jam femre dhe nuk ju besoja syve kur kam pare linkun per martesat e shqiptarve me serbe bile edhe ketu perebrenda kosoves shum shpejt hyri ne veshe te shurdher lajmi !!!!!! ketu flitet per nje te miture lirisht munde ta quaj till,por mir eshte ajo fjala e populli ''Ku thon se ku ka dreza shum,merr shporten e vogel''?/

edhe nese mbyllet tema per mua eshte egal se thon gjermanet..

fionaa

Edhe nje gje harrova te ju them ty Haxhi dhe ty Drini,

E lexuat mir lajmin?
sa un e di kosova po ben te pa mundren ta nje serbija shtet e ky djali qenka pro!!!
tani simbas jushe nuk duhete te na nje serbia shtetin ton a!?

murturi

Titulli: Re: Lajmet nga Serbija Today at 2:19 am
pershendetje Fiona ,me qense ketu nuk ka pas as tema e as shum burra qe kan diskutu lirshum dhe kan fol me zemer ka del shpirti,tash kur te del nej tem se qka emndojn serbet per ne keta qohen pesh keta turpat e ton,nuk e di a mendojn keta ndonej her ndryshe perveq me u mundu me ja ba dikut bajat keta shohin vetem drejt dhe me nej sy ,te fyn te shajn pa e dit kush je pa e vlersu nej nejri,pa ja lexu asnje shkrim mendimiet idet vetem fbajtat ,fyjt dhe tregoj turpin e pa shqiptarit qe sod e kesaj dite i ka lan ne meshiren e serbit !

kur ne nuk e dim se c mendon armiku ather na duhet te heshtim sipas jush ?
Ne Shqiptaret nuk na lidh asgje me serbin dhe skemi asnje interes,por ajo qe gjen lidhje esht vetem politika per biznes e politikanav ton ,se hajn prej tyre dhe rrojn ka pamoraliteti i tyre qe e kan pas dhe e gezojn fol tjeter kujt,Deshmorve te liris.
Mu personalisht nuk me intereson qka mendon nje serr per shqiptar se e di hala pa fol se ai politiken e ka rren regjim dhe interes per poshtrim kaq ka aj dhe sdin ma shum,nacionalizmi i tepruar te ben racist dhe nej dit do tju kethehen tytat ndermjet veti dhe do t ekenaqem me ta.

_________________
Nëse Evropa ! thot nuk do ta zgjidhte drejt çështjen e kufijve të tokave shqiptare, Ballkani nuk do të ketë qetësi kurrë, dhe për këtë faji do të bie mbi ju e jo mbi ne, ne do të luftojmë përherë, deri sa të çlirohemi! ”.
“ Unë jam mirë kur ashtë mirë Shqipnia! ”.
- Isa Boletini

Nje Shtet !

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum