Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Meszhet e mija

 :: sport

Page 1 sur 2 1, 2  Suivant

Aller en bas

Meszhet e mija Empty Meszhet e mija

Message  Perparimi Dim 9 Juil - 4:38

I nderua Arber
Une Haxhiu,qe me daljen e juaje ne skene ,kam shprehur kenaqesin dhe kam shkrue neper tana forumet e botes,dhe perhere ne te gjitha qendrat e kosoves dhe neper bote ju kam shkrue mesazhe,dhe ju kam pergezuar per aktivitetin e juaje
Por me breu,kur e kam marrur nje mesazhe nga nje dege e juaja.,Nuk po ja ceku emrin,per shkaqe te tije,sepse po mendoje se ma ka thene vetem te verteten keshtu ne mesazhe:i nderuare:
Nuk jemi kundra ketyre udheheqesave shqiptar te Kosoves,por e bejme kete pune kinse kundra udheheqesave te kosoves,a ne te kunderten jemi kundra unmikut.
A je ka kuptone,ky mesazhe nuk eshte i imi por nga antaret e juaje!Edhe une tani jam i dyshimt?Ju duhet ta rrenoni kete qeveri (pari) sepse keta, kur une ne kohen e jugosllavise mbrova flamurin me 1971 e shqiptaret me quajten tradhetar jugosllave,kush keta qe jane ne krye te popullit shqiptar.,Me 1981 ,me 11 mars ne menzen e studenteve une i nisa demostratat e para, pra bajraktar,dhe tjeret(studentet) edhe me lajmruan ne polici dhe LPK i pervetesoje se keta i paskan pergaditur?Kush qenkan te LPK,Kushe qenka LDK,e te PDK,e ores,e Editese Mark K.,etj,etj.?Qe te tane sot po bahen shpalles te lirise ,dhe ''patriota''Dhe ne vende qe ti luftoni keta ,ju luftoni unmikun,thelle eshte puna e kosoves
Nga pavaresija nuk ka ikje kosova i nderuar,sepse SERBET jane te ngopure e te lodhure nga shpiunat shqiptar,dhe menzi presin qe OKB ta shpalli Kosoven shtete ,apo bashkim me shqiperi,dhe pastaje serbeve nuk ka shtete ne bote qe mundet mi shtie e mi sundue shqiptaret!A je ka me kuptone?Sepse asnje shtete ne bote nuk ka mundesi ti rrije dikujte gjandar me shekuje mbi koke!Po keta komandanta te TMK e te policise nuk me lejuan ti bashkohem uçkes,dhe vete i prijten luftes!!!
Nese e keni per te miren e popullit shqiptar,per ju e kam sepse ne mesin e juaje ka njerez qe paraqiten te flaket,e ata jane te kyqur me detyra te posaqme ,qe tu shprishin qerdhjen,siq ja shprishen imazhin e luftes.U kam thene dhe juve u them,se edhe ndajeOKB DUHET MU NGRIT i TERE POPULLI?qe ta tregoni revolten kunder administrimit te OKBes,sepse me skadimin e afatit e hani tungj i tere populli,dhe nuk guzoni me hape gojen,gjere ne afatin e se drejtes,lexonine te drejten nderkomtare,dhe jam i gaqem ti pergjigjeme dhe gjygjit te HAGES?PER KETE.thenje timen
Ti mundesh me qene i paster shpirterisht,por loja vazhdon duke mos e dite asnjeri ,nga antaret,,bile percillen ne tjere e as ata duke mos e dite se nga kush,keto thirren MASONET nerez mjeshter te politikes se mallkuar,dhe e kane perdor ish komuniset njerezit e laret qe i kane nxitur lufterat qytetare,apo lufterat me permasa boterore!
Me pershendetje
Haxhi Latif Kuçi


Dernière édition par le Sam 22 Juil - 8:30, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:26

E nderuara Valdete
Une 90 perqinde kam ik nga shqiptaret,nga kjo udheheqesi qe dje mua me thirrte tradhetar jugosllave,une kur kerkojsha republike,kur e mbrojsha flamurin flamurin shqiptar,dhe kurr nuk kam mujte mu punesue sepse kam qene nji person i pa pershtatshem m.p.Por çka i bana Fatmir Limes,qe me quajti shpiun,ne vend qe veten ai ta quaje shpiun,qe ka vrare njerez patriota dhe keta udheheqesa a se shihni si e mbrojne?Dhe me mu kercnue se nese vraje serb kane m'em vera!A je ka me kuptone?
Ja po ta japi forumin tim,dhe mundesh mem shkrue ne cilen do pjese.

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net/viewtopic.forum?t=70

E per mesazhin kush ma ka dergue,e kam ne forumin qe po ta japi,dhe mundesh me lexue,e nese nuk mundesh me gjete mu lajmro e ta qoje.
Ty te besoje qe je e paqe,por tjeret jane komoflazhe mbi ju!
pershendetje


Dernière édition par le Lun 17 Juil - 0:20, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:30

Ju ftojme te regjistroheni ne forum ne adresen e meposhtme:

http://www.forumishqiptar.com/register.php

Stafi i Forumit

C:\Documents and Settings\hagi\Mes documents\Mes archives de conversations\juillet 2006\sekretetemia@hotmail.com.html
--------------------------------

Per teroriste e kam fjalen

ata qe jane fetare e qe e njohin mire fejen jane shume ma terroriste se ata qe nuk marrin ere!
Feja ka lidhje me partit qe rrine ne pushtet dhe i shtypin njerezit e vete dhe te tjeret,dhe vete jetijne ne parajsen e vertete!
Parajsa e vertete eshte jeta ne kete jete,dhe ferri i vertete eshte roberija e shkrete!
Te mjeret shqiptar qe nuk e logjikojne kete te mire te begatuar,e kam fjalen per ata shqiptar qe vazhdimisht ken te roberuar nga vete udheheqesat shqiptar duke fillue qe nga Rankoviqi,me Fadilat,e titoja,pastaje Sllobodani me Rugoven e qe po vazhdon edhe sot!
Zot i vertete ne kete jete eshte vete njeriu ne planet!
hagjiu

--------------------------------




Shqiptare te bashkuar per nje Shqiperi te bashkuar!
Forumi Shqiptar: http://www.forumishqiptar.com


Dernière édition par le Sam 22 Juil - 5:17, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:34

Gjithashti i nderua pranoni përshendetjet e mija.
mundet të futeni në faqen ,www.diplomacia.dk

>From: "hagi.krasnigi" <hagi.krasnigi@wanadoo.fr>
>To: <xhemil@hotmail.com>
>Date: Sat, 10 Jun 2006 13:48:27 +0200
>
>Pershendetje nga une Haxhi Kuçi Krasniqi
>juve vella Xhemil Zeqiri

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:36

I nderuar krasniqi sot eshte bër pak von dhe kam disa probleme familjare
,Baben e kam të shtrir në spital të Gjermanis dhe një vlla e kan në spital
në Kop, etplot halle tj. por si do që të jet nc ka mundem të të dnimij
,neser më ben një tel, 0045 26 301401 ky ashte celulari imë.
të përshendes dhe të deshiroj natën e mir.
xhemili Zeqiri kopenhagë.

>From: "hagi.krasnigi" <hagi.krasnigi@wanadoo.fr>
>To: <xhemil@hotmail.com>
>Date: Tue, 13 Jun 2006 16:23:44 +0200
>
>zotri Xhemil a keni mundesi te ma qoni nr e tel. te juai e ta tregoi
>problemin tim ju lutna,ja thirrem ne tel. tim 0033470448704

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:37

Tel imë eshte 00 26 301 4
xhemil Zeqiri

>From: "hagi.krasnigi" <hagi.krasnigi@wanadoo.fr>
>To: <xhemil@hotmail.com>
>Date: Tue, 13 Jun 2006 16:22:31 +0200
>
>zotri Xhemil a keni mundesi te ma qoni nr e tel. te juai e ta tregoi
>problemin tim ju lutna01


Dernière édition par le Lun 17 Juil - 0:25, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:38

Po deri tani 4 her ta dergoj telefonin nuk di c eshte problemi pse a nuk i
mer letrat e mija.
tel.0045 26 301 121

>From: "hagi.krasnigi" <hagi.krasnigi@wanadoo.fr>
>To: <xhemil@hotmail.com>
>Date: Tue, 13 Jun 2006 16:21:49 +0200
>
>zotri Xhemil a keni mundesi te ma qoni nr e tel. te juai e ta tregoi
>problemin tim ju lutna401


Dernière édition par le Lun 17 Juil - 0:26, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:39

www.alb-net.com/pipermail/prishtina-l/2002-June.txt+a+eshte+albin+kurti+me+ldk&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=10&lr=lang_hr" target="_blank" rel="nofollow">http://72.14.221.104/search?q=cache:lHM1E8H-QewJ:www.alb-net.com/pipermail/prishtina-l/2002-June.txt+a+eshte+albin+kurti+me+ldk&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=10&lr=lang_hr

I nderuar z. Krasniqi
KETU ESHTE ME KUVEND

E lexova tekstine juaj, dhe e ke me te drejte; duhet t'i kundershtojme UNMIK-ut nderkohe qe i kundershtojme kinseinstitucionet tona, te cilat punojne vetem ne interesin e vet e jo te popullit.
Po ua dergoj nje tekst qe sapo e mora nga qendra e levizjes Vetevendosje ne Suedi. Si duket, aktivistet ne burg kane hy ne greve urie. A keni mundesi te shperndani tekstin?

Gjitha te mirat,

Vlora Haxhimehmedi
Qendra e levizjes Vetevendosje! ne Oslo



IMPRISONED KOSOVARS GO ON HUNGER STRIKE

Imprisoned members of VETËVENDOSJE! opposition movement have gone on hunger strike in jails in Kosova, movement sources report. Meanwhile leading Kosovar hr-group accuses UN-administration for “an organized campaign” against the movement.

Members of VETËVENDOSJE! opposition movement have gone on hunger strike in jails in Kosova, according to a press-release today (Wednesday) from the movement. Imprisoned activists protest against unlawful and offensive treatment from jail authorities, press-release said.

“Prison authorities have denied our members any contact with their families, in spite of the existing law and international human right obligations undertaken by the UN mission in Kosova UNMIK”, press release said. “In addition, all other inmates other than VETËVENDOSJE! members are allowed to receive visits from their families”.

VETËVENDOSJE! also states that its imprisoned activists are subject to offensive treatment.
“Members of VETËVENDOSJE! have consistently been served meals which contain products made in Serbia, although authorities know our activists boycott all such products. Until today, our members have refused to eat these meals. Starting today, they have decided to go on hunger strike altogether”, press release said.

The strike adds pressure against UNMIK, which has been criticized for rough play against the opposition. Leading Kosovar human rights group Council for the Defence of Human Rights and Liberties CDHRF accused UNMIK yesterday for running “double standards” and organizing “an orchestrated campaign” against the opposition.

“Identically worded verdicts and motivations from courts of law across Kosova indicate an orchestrated campaign against the opposition within VETËVENDOSJE! movement”, said Bexhet Shala, Secretary General of CDHRF.

“UNMIK appears ethnically biased and running on double standards. Main traffic junctions and highways have been blocked before in Serbian enclaves without violent repercussions from the police”, Shala said, adding that UNMIK has violated human rights of imprisoned opposition members.
“They [the police and the courts of law] have violated human rights by refusing to inform family members on whereabouts of the imprisoned opposition members”, Shala said.

The VETËVENDOSJE! movement has pledged to increase its pressure against the UNMIK despite “brutal arrests and psychological pressure”.
“We are determined to fight the injustice irrespective of the brutal arrests and the psychological pressure from the regime. It is thru these acts that UNMIK reveals its uggly face. We won’t stop our fight against it until self-determination”, VETËVENDOSJE! says.

Shqiptar OSEKU
Qendra për vetëvendosje, Stokholm
Centrum för självbestämmande, Stockholm
Tel: +46 (0)768 250 670


Dernière édition par le Lun 4 Sep - 16:01, édité 3 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:40

Postovani gospodine,
Ne razumjem u potpunosti Vasu situaciju, a ne znam ni kako da Vam ja pomognem. Mozete li biti jasniji?
Iskren pozdrav,
Ahmed Bosnic
----- Original Message -----
From: hagi.krasnigi
To: ahmed@bosnic.com
Sent: Thursday, June 15, 2006 3:55 PM
Subject: U povjerenju


Molim vas ja zhivim u francuskoj,veq 6godine i tada imam req jedna moja qerka od moje sestr otisla i spionirala kod francuske vlast da ja sam menjao imena,zato sto sam trebao da menjam sto sam hteo da napustam nemaqku,i ovo od straha sam uqinio,!I vlasti francuske su nekako me osvetili na jednog moga dete,sina) i sto su mu dali od inekcije ne znam,ali nesto su mu qinilli,i jednog dana,sam razgovorio sa jednog lekara i njega sam rekao da qu odnjeti mog sina u Haskog tribunalla i neka provere sta je sa mom sinu!Samo sto sam dosao u stan,dosli su oka 15 policajca i odveli su mi sina u balnici i nepustaju njega dan danas!
Molim vas moja braqa,recite mi sto da radim?Trazio sam pomoq na UNHCR u zenevi,U ujedinjenje nacie,i qak kod vatikana,ali nema nista za mene ,naroqito za mog sina,izoliran sam,zasto?da li misle da ja sam opasan za koga?Molim vas sto da radim sa moju porodicu i gde da se selim?U moju zemli nemam sto da se vratim,zasto?pa 35 godina sam se trudio za mog narod,i na kraju su hteli da me ubijaju!Sto hoqu da vam kazem,ja za muj narod ,a moj narod protiv meni,ne mogu da razumem,da li ima boga i pravde u ovoj pokvareni svet!Pomozite mi molim vas,da li ima neko oseqaj u ovoj zemli,da li me razumevaju moju robstvo,kucni zatvor!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:41

Pershendetje me fal po nuk po te njoh nese ke mundesi trego me shume per
vete tend ku jeton,nga je,qka punon apo studion.

Nese je i intersuar qe te marresh pjese ne aksionet tona vetem ma dergo
emailin, numrin e telefonit nese ke


Tung nga Dardan Molliqaj


>From: "hagi.krasnigi" <hagi.krasnigi@wanadoo.fr>
>To: <dardanmolliqaj@hotmail.com>
>Date: Sat, 10 Jun 2006 14:06:55 +0200
>
>Tane qeveria e kosoves eshte e serbise,dhe ata qe e udhehoqen luften kane
>qen te lidhure si me ish komunistat shqiptar te rugoves,edhe Thaqat e
>Fatmirat e zoti i vraft por i vraft plumi yne,Ju deshiroi pune te mbar dhe
>per ndoni aksion ne te miren e KOSOVES,jam i gaqem ta japi kontributin si
>njeri i kosoves dhe i dheut ku u linda!
>Nehere duhet ti mposhtim qeveritaret shqiptar tradhetar qe e nenshkruajten
>ne Rambuje,dhe keta qe po bejne negociata per me prue serbin sepse jane
>mesue,me na sundue bashk me serb,dhe keta perhere ne krye te kuvendeve:Si
>ne kohen e titos,ne kohen e sllobodanit,rugoves,dhe tani shpiuna te
>Unmikut,per neve nuk ka drite,nuk e nohim driten e lirise!
>Pavaresia perhere per ishe komunistat shqiptar?!
>Te luftoni per pavaresin(lirin) d.m.th.e kerkon jeten dhe parajsen,ma mire
>i vdekur se i roberuare!Te roberuar jemi nga tradhetaret shqiptar qe jane
>te shumt,por jane frigacak,sepse jane te zhyture ne mekate,dhe nuk e ndjejn
>veten te sigurte ne as nje qaste,E kur ta fitoim betejen,kunder
>qeveritareve te kosoves,me serbi deshen cullak vetem i mundi besen po ua
>japi sepse i njohe mire se çfare trima jane.
>Albin vella dhe tane perkrahesit e tu ju pershendet poeti i popullit Haxhi
>Latif Kuçi(Krasniqi)

_________________________________________________________________
Don’t just search. Find. Check out the new MSN Search!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:42

faleminderit per mesazhin.
Nuk te kuptoj per cfare e ke fjalen.
Me respekt
Muhamedi

"hagi.krasnigi" <hagi.krasnigi@wanadoo.fr> wrote:
Te vrasin ore vella e kane me na vra,sepse ne shqiptaret kemi faje qe lejoim shpiunat te na qeverisnin,dhe pastaje po na deboin dhe graket serbet,anglezet e tane bota po na leshohet mbi supe duke thene se ky popull po e durojka roberin dhe dajakun shqiptari eshte armiku ma i madhe i shqiptarit

Rastin e Xhevaher Demajs




--------------------------------------------------------------------------------
All New Yahoo! Mail – Tired of Vi@gr@! come-ons? Let our SpamGuard protect you.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:43

Dragi prijatelju,
Shvatio sam tvoj problem. Savjetujem ti da cijelu stvar prijavis francuskim novinarima. Dakle, odmah posjeti Urednistvo nekog francuskog lista (novina) i ispricaj im cijelu pricu. Druga mogoucnost je da se javis nekoj organizaciji za ljudska prava, a za njenu adresu gdje se nalazi mozes doznati od nekog od novinara, kad posjetis Urednistvo. Sto prije objavis cijelu pricu u novinama, manje ce prijetiti opasnost i za tvog sina i za tebe.
Ne znam da li znas francuski, ali bi ti dobro doslo da ga znas.
Ja ti iz Sarajev ne mogu mnogo pomoci a da sam na tvom mjestu ja bih uprvo ovako postupio.
Zelim ti mnogo srece i da uspjes da to na puno zadovoljstvo svoje porodice da rjesis.
Ahmed Bosnic
----- Original Message -----
From: hagi.krasnigi
To: ahmed@bosnic.com
Sent: Wednesday, June 28, 2006 5:59 PM


Ahmede
Brate moj problem je da lekari i vllada francuske ,kada qerka od moje sestre je meni shpioniralla,da sam ja menjao idenditet,od toga dana osvete ne na meni nego na moju deci,Dobio sa azil,alli shto qe mi taj azil kada veq su meni sina bez iqega na sillu su mi odnelli o bollnici i shta su mu dalli od inekcije ne znam.Alli ta inekcija je zabranjeno po medjunarodnom zakonu,i sada pllashu da ja hoqu da je dovedem moga sina da je analiziram krv,i ne pushtaju mog sina van bollnice,OD VAS TRAZHIM SAVEST?SHTO DA RADIM,?Ovde nemem shto da stojim dalje ,da li imam pravo da se selim u drugoj zemli i kako da izvadim moga sina od bollnice,i ako izvadim ja se plashim zato shto policija me prati u svakoj qoshi.Ne daju meni nikakve pravo za zhivot,izoliran sa ja sa moju porodicu.Da vam kazhem iskreno i ja se plashim,i poradica,i kada idemo na pregled lekara,sve vidim.Dali sada molim vas me svatite?
Prvo hoqu da napaustam ovu zemli,ali kako?Drugo kako da begnem,kada me pratu,gde da se zhalim,i ako na primer uspem da kradem moga sina od bollnice,gde da se javim?
Posedujem filmove shto sa snimio skriveno ,i javno,imam dokaze ,ali se plashim da i dokazi ne vrede!
Pozdravlam vas puno,i imam nadu da qete mi pomoqi.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:44

Dragi prijatelju,
Moras govoriti istinu i samo istinu. To je jedino sto je na tvojoj strani. Ja ne znam, naravno, o cemu se tu radi, ali nije bitno. Obrati se novinarima najvaznijih listova. Otidji u Urednistvo i ponudi im kompletnu istinitu pricu. Ako ne prihvate jedne novine idi u druge, idi zatim na televiziju, zamoli ih da ti daju adresu neke organizacije koja se u Francuskoj brine o ljudskim pravima. Ztim otidji tamo i ispricaj im sta ti se desava.
Da sam ja na tvom mjestu, upravo bih tako postupio. Svima reci o svom sinu i sta mu rade.
Pozdrav,
Ahmed Bosnic
----- Original Message -----
From: hagi.krasnigi
To: ahmed@bosnic.com
Sent: Wednesday, June 28, 2006 10:20 PM


Brate Ahmede
Da lli smem da im kazhem novinama da sa menjao identitet,za ovo sa ga javio i hashki sud,i sve sam nima rekao da sam prvo bio u nemaqku a kada me nemaqka terao od soje zemle,morao sa da se selim negde,i od straha da ako im kazhem pravi identiet ovi qe mene teraju nazad!!!

A za ovo shto sam menjao identitet qerka od moje sestre im javoi da sa ja menjao imena,Vllada francuske je u znanje za moje identitet,da sam menjao,sada zna i sud hashki,alli nema nikakav odgovor ni od suda hashki!
Sud francuske ne preuzima bash nishta,a i avokati plashu da mi pomogne,imaju straha,saki avokat meni mi kazhe uzmi drugog avakata i ovalo svakog meseca menjam a isto i drugi!
Zamolio sa jednog novinara da pishe o meni sve o istini i pruzhio sa njega pete hilade euro,on meni rekao i da mu dam sto hilade euro ne sme ,plashi,zashto?Znaqi da ovde ne savllada pravo!Da li me svatish sada molim vas?Ja posedujem filmove shto sam skriveno snimio,imam oko pedeset kasete male, mozhda i vishe,i shto je bitno sve razgovore se policijom,sudom,lekarima i sestre medicinske,to je fim istine.
Pozdravla vas muqni qovek shto nisam sluzhio ovu,a naroqito djeci!Ja sam rekao policij,sudi,i lekarima ako sam ja kriv shto sam moj trud potroshio za moj narod,nisu kriva deca moja,evo gde sam ubijte meni a deci dajte mu sllobodu!Najvishe sam na mukama od rukovodstvo KOSOVO,shto ovi i mnogo od albanaca su izdajnici,i sada ovi izdaje od straha da im ne pokazhem njihove lice meni avde me osvete za nishta.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:46

Dragi prijatelju,
Hvala na povjerljivoj ispovijesti. Obavijestite stampu o svojim problemima.
Puno srece,
Ahmed Bosnic
----- Original Message -----
From: hagi.krasnigi
To: ahmed@bosnic.com
Sent: Thursday, June 29, 2006 12:16 AM


Ahmede brate
Sve sam ti ispriqao istine i samo istine i ni mallo lazh.
Ja sam svoj zhivot pokllonio sam svg narodu allbancima za albance sam se trudio da im vidim kako im cveta sunce kao drugim narodima.
A da vam kazhem istinu nikada srbi nisu na mene digli ruke,i tada kada sam radio protv srba,a u mesto srba malltretiralli su meni policija allbanska,shto oni allbanci meni tuklli sada su opet policajci!Bio sam na radnoj akcij u Sutjesci godine 1971 i tamo kada su na okruzhilli srbi da do jutro skinemo zastavu albansku,dalli su nas do u jutro allbanci su stalli ble skinemo zastavu i odemo zdrav po kiqamo,ja u jutro nisam dao numa pravo da se skine nasha zastava,i potukao sa srbe,i zastava stalla na mestu,i sada albanci od straha,skakali na meni da me ubijaju zashto sam se borio za zastavu,a srbi su prestalli reqaji,pustite njega on hoqe da poludi ,za jednu zastavu!I komitet kosovski allbanci meni progllashe izdajnik jugosllavije!I nikada allbanci nisu meni od tada dalli meni pravo da se zaposlim i moje profesije!Po zanimanje sa sudac,alli ne znam da li postoji prava(ne postoji nigde)!I za breme rata nisu meni primalli reklli su meni komadanti uck da ja sam saradnik srbima,a oni su sami bili ruka srpska,od prvog pa do posllednog,i kada su me jednog puta policija srpska uhfatio meni kod brice,odvelli su meni na policij i reklli da meni su trazhilli i uhfatilli,i kada su meni rekli da sam ja bio kad uçk,i da sam nima rekao da sam njih zamolio da me prime pa da ubijam shpiune i druge reqi samo shto nisam poludeo,i mislio sam da li su ovo billi tamo i sllushalli,i reklli su meni ako srbima dajem req da nequ da ubijam shpiune ovi qe meni dati jednu papira sa peqatom e pravo u uçk!Radi ovoga sam napustio kosovo!Drugo za vreme rata ja sam organizovao humanitarne pomoq za narod,i ludi koji su podelilli ova humanitarne pomoqi,ja sam trzhio jedan djak brashno i on koji je podellio rekao meni idi kod Sllobodana ona qe tebe dat brashno!A sada nema nekoliko meseci,i njega se javlam ali sa nekog druge imena i pozdravlam za onaj req shto je na primer rekao mene,one mi kazh da ja nisam bio dobar zato shto ja sam hteo da radim na moj pamet,a kada je pitam da li je on (za mene)bio shpiun srba?On reqe ne one nije pratio sastanke po svadbama ,a ja ,ti jesmo,i nama je srbija verovao!
I prije su meni reklli srbi:Mi tebi neqemo da te zatvorimo u nikakav zatvor?Ako mi tebi zatvorimi ti qesh postati politiqki za svog naroda!A ako nam dajsh req da qesh saradjivati sa nama,mi qemo tebi odma zatvoriti,ne u ztvor,nego u najboli hotel,razne zhene,i kada te napustimo mi qemo organizovati nashe shpiune da te poseta zato shto si izashao iz zatvoa,i ovi qe teraju sve lude da te posete,pokloniqe tebi i pare i biqesh neki presednik!
Ja sam taj ko je poqeo demostracie na prishtini 1981 i meni su me shpioniralli shiptari,meni motka a drugi su preuzelli da su oni organizovalli i oni i tada veqi funksioneri a ja shetaj po ulicama europe,kao kuçni zatvor!Na kraju nequ da ispriqam sve shto ne mogu da te ispriqam moju historiju,na kratko:Mnogo puta kada su meni teralli u stanici policije neki veqi liqnosti srbije su mi reklli daj bozhe da se smaknemo ad allbancima e majku da im jebemo,dokurqilli su nas svi su postalli shpiuni,ne znamo shta qemo sa ovim ni srbi ni allbanci!Alli su mi reklli ujedinjenje nacije nama ne daju pravo da vas propustimo,ako samo jedan put makar mallo daju allbancima nezavisnost vish ni bog ne mozh da nam tera da se udruzhimo sa shpiunima!Moju patnju ne znam da li je neko u svetu prezhuvio!Ujedinjenje nacije pretstavla Vatikan,avaj sve qini u ovoj svet,i formira i druge vere najnove,a gde mu je cil znam ,alli ne mogu ja bash nishta!E pa sada mora da trpim sve zato shyo sam im kvario zadatke ujedinjenje nacije,tu je problem!Imam mnogo da ti ispriqam,naroqito lude ujedinjenje nacije kakav zadatak su imalli i shto su sa mnom priqalli imam i snimke,ali bolje quti.
Ja sada qutim alli lokomotova ne staje protiv meni,me jebu i za srbe i za allbance.
Puno pozdrav od brata Haxhija,pravo ime.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:49

I nderuar mos e humb besimin se do lindin bij si Adem Demaci e Albin kurti
dhe nuk do t len qe shqiperia te jet e okupuar pergjithmon.e kuptoj
shqetsimin ntuaj por duet t]e veprojm deri ne fitore perfundimtare. t]e
p]ershendes nga duresi xhemil zeqiri

>From: "hagi.krasnigi" <hagi.krasnigi@wanadoo.fr>
>To: <xhemil@hotmail.com>
>Date: Sat, 1 Jul 2006 20:45:48 +0200
>
>Po shume mire zotri Xhemili ju deshiroje pushim te kendshem,,mbasi nuk i
>kupton mesazet,une tu kisha lajmrue edhe ne telefon,por njeher çenke i
>nxanur me pushime,me beso po me vie mire i lumi ti;une qe 52 pranvera i
>mbusha kur nuk pata kohe per nje pushim.Ne vend timin perher jane knaq si
>tja niesh te LDK,LPK,e per tjeret jane fars e ketyre sikur kopilat kur
>dalin nga llastaret.
> Zotri Xhemi;more nja nuk po e kuptoje tani edhe kete vetvendosjen?Une ore
>vella ,mendojsha qe ky eshte per popull a edhe ky ishe me udheheqesin e
>kos....
>Une kerkova ne selin e ketije gjere sa ke ne burg dhjete dite ne Peje qe
>te intervenoje per me leshue,ata ma banen mos gabo,a spo e dine ?Ah,e gica
>gjuhen,dhe ma teper nuk e zgjata,dhe ua nderpreva telefonaten!
>Zotri Xhemil,djalin qeveria franqeze nuk don me ma leshue sherri i kosoves
>e kurr drite mos paft populli i kosoves.
>A e kuptove ore vella mesazin,dje OKB te KS kater faqe ja kam dergue bile
>ne gjuhen srbokroate,po nese nuk dojn shqipovecat mi ndalue shpiunllaqet
>pse une per qen me ua humb jeten femive,po neqoftese jane tere shqiptaret
>shpiuna,neser ore PERENDI ja shtifsh mendjen tane botes e ju leshofshin me
>tana mjetet ushtarake e shqiptar i krymbet mos mbet ne kete rruzull tokesor


Re:


Dernière édition par le Sam 15 Juil - 16:23, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:52

I nderuar tani e kuptoi halolin tuaj por une disa her te kam shkruar se nuk
me vjen te ter emailat dhe nuk dija se per c behet fjal.bile edeh atni nuk
edi se ku gjendet djeli i juaj ne cilin vent te kosoves..me vjen keq po nuk
kam mundesi prej kendej te bej as gje edeh disa komp.ge dali e shkruaj beso
se jan katastrof nuk mundem me i gjet germat.jan te fshira te gjitha .Pastaj
vlla nuk di se c ndime mundem t ju japi une kur policia maqedone ka mngrit
nje proceduar ndaj meje dhe nuk mundem t shkoj t i shoh familjen time ne
Tetov.nga fundi i mujiyt do jem ne Kopenhag dhe do mundme t e komunikojm se
nuk di si t e t ethem vlla ..
ju d3eshiroj shendet dhe te mira .
xhemili nga Dursi.

>From: "hagi.krasnigi" <hagi.krasnigi@wanadoo.fr>
>To: <xhemil@hotmail.com>
>Date: Mon, 3 Jul 2006 23:15:10 +0200
>
>I nderuar Xhemil
>Nuk po marri pergjigje te saketa nga ju ore vella, apo nuk po e lexoni te
>tere meszhin tim,.Djalin ,ma kan mbylle ne dhome izoluse ne spital
>psikiatrik,dhe nuk me ndihmon as mjek,as avokat,as gjygj,sepse e kan
>helmosur.
>Po kerkoje nga ju a keni mundesi te me ndihmoni ,mos me veper ,me fjale.
>E sa per Demaqat,e Albinat,Rrugovat,Fadil Hoxhen (qenin),Remzi
>Kolgecat,para kater ditesh tani dhe keta i mora vesh,?!
>Vetem nje dua te pyesi a e dine se sa eshte Albini e Demaqi i lidhur me
>qeverin?
>
>Pergjigjmu ne djalin te lutna,e per keta ta qoje filmin qe njeriu i ka
>inqizue se çka kan fole me qeverin e kosoves,ne dhoma te meshefta,a nese je
>ne dieni,ju lutna mbushma mendjen,si te behem edhe une si keta,do te
>perkrahi!Nese deshiron argumente qe ta dine e tere bota mundem fimin ta
>qesi neper internetet dhe le ta ndegjoje tere njerezia!
>I nderuar Xhemil,a e dine se me çka nuk jam provue e pervelue me
>shqipetar?Edhe me pjelle sikur nje grua,kete se kam provue ende!
>Ma teper tani po kam frige nga shqiptaret,se sa nga serbet,bile ma te
>rrezikshem po me duken shqiptaret se serbet!Nese mendojm se po e mashtrojn
>kombin e vete secilido nga ne,tane boten nuk kane mundesi me rrejte,sepse
>ka ekspertista,qe mirren me analiza se cili popumm duhet te mbesi ne
>roberi,dhe cili popull duhet te mbesi zoteri!Secili shqiptar deri me tani
>qe ka hypur ne poste ka arritur me ndihmen e shkive dhe te grekeve!
>Mua serbet a e dine çka me kan then,sidomos kasapi i Rahovecit MILLAN
>SHIPKA ?Ne ty me't burgos kurr jo,sepse po te burgosim ti bahesh i
>nalte,kete fjale e kam mesue nga shkijet!Dhe me mire mos ta kisha
>degjue,sepse kurr ne jeten time nuk kam mendue poste,por shqiptaret nuk me
>kane lene qe ta ushtroi bile nje profesion!Se pari e kam te kryere
>Normalen,SHNP ne gjakove Histori gjeografin,as kete,si jurist as kete,kam
>kryer edhe tjera as njera nuk me ndihmonte!Une kesh njeri i pafat,sepse po
>tua kisha shtypur gjakun e shqiptareve,vertete sot isha ne kosove!!!!!!!
>pershendetje nga franca Haxhi Latif Kuçi

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:54

Pershendetje zt. Krasniqi
Une pra jma Vedat Xhymshiti, jam aktivist i Levizjes VETEVENDOSJE!
Nuk po ju kuptoj qfar keni dashur te thoni i nderuar, ne te vertet jam duke kuptuar aty ketu, mirepo ju nuk jeni i qarte edhe ne kritikat tuaja, andaj nese deshironi pergjigje, filoni edhe njeher na shkruani dhe ne do te pergjigjemi, por ju lutem derisa te shkruani mos u shqetesoni te jeni nervoz, ngase mund te harroni diqka pa na pyetur apo pa na thene, ne i mirepresim kritikat tuaja vetem ateher kur ju jeni serioz dhe ofroni edhe argumente dhe shembuj konkret per ate qka e thoni.!

Sinqerisht !
Vedat Xhymshiti, 8 korrik '06

Note: forwarded message attached.




************************************************************
Vedat Xhymshiti - Lëvizja VETËVENDOSJE! Gjilan
Tel: 044 / 294 - 616
Lëvizja VETËVENDOSJE! është komunitet i njerëzve që refuzojnë të nënshtrohen. Ajo synon arritjen dhe realizimin e vetëvendosjes për popullin e Kosovës. Lëvizja VETËVENDOSJE! angazhohet edhe për ndryshime radikale shoqërore e politike që do të mundësonin respektimin e të drejtave të njeriut, të drejtave civile dhe drejtësisë sociale për të gjithë dhe secilin në Kosovë pa kurrfarë diskriminimi.


--------------------------------------------------------------------------------
Do you Yahoo!?
Next-gen email? Have it all with the all-new Yahoo! Mail Beta.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:55

Nuk e di se kush je dhe çfare je. Por nga fjalet po tingellon se ke deshire
te paragjykosh shume, madje te shkosh edhe shume larg. Nuk dua ketu te mbaj
diskurs politik, por ne nuk e mbrojme as nje part, madje UNMIK-un dhe
IPVQ-te (pra gjithe sistemin) deshirojme ta rrezojme sepse keto kane planet
me te mbrapshta te mundshme, si decentralizimi, statusi i veqnte rreth
kishave e Manastireve qe po quhen padrejtesisht serbe. Popullin nuk kemi
nevoj ta mashtrojme sepse populli veq eshte i mashtruar. Ne popullin
dedshirojme ta zjojme nga gjumi.
Eshte te mire te identifikohesh sepse nuk po ju njoh.

Mirupafshim

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:56

I nderuar tani jam ne Prishtin dhe nuk kam mundesi t bej as gje,sepse edhe
en Danimark eshte situatat etill eshte qendrim i i perendimit kunder
shqiptareve ne pergjithsi dhe atje kemi shum raste dhe as ato organizata nuk
marin ne dor,T]e them t]e drejten edhe une jam ne situat te keqe sepse
maqedonet me kan denuar ne mungwes dhe nukd i se sa per kete dhe nuk mundem
te shkoj t vizitoj familjen ku babain e kam pas shum te smur.
I nderua une cka mundem t]
e ndimoj kur nuk funksoinon as gje bile jam i kervnuar nga agjenturat
perendimore sepse nuk pajtohem me qendrimet politike reth ceshtjes
shqiptare.

>From: "hagi.krasnigi" <hagi.krasnigi@wanadoo.fr>
>To: <xhemil@hotmail.com>
>Date: Wed, 5 Jul 2006 01:04:13 +0200
>
>I nderua Xhemil
>Une jam ne franc,ketu organet e azilit ne bashpunim me mjekesin e
>policin,dhe gjygjet me kan marre ne sy te keq,dhe as avkatet nuk po guzojn
>me me ndihmue,nuk po ma leshojn djalin sepse e kan helmue,e une po kerkoje
>ku mundem mu ankue e me ja ba analizat
>Sot kesh te djali nuk e pashe qe eshte mire,dhe gjygji po bane shaka me mua
>dhe djalin,kam argumente vetem nese nuk dojn me ndegjue as ne argumente te
>gjalla.
>A e din adresen e Strasburgut,dhe çka me propozon me shkue drejte vete me
>ba ankesa dhe si me ja ba ,apo mos e din ndoni nr. te telefonit per te
>dretat e njeriut ne Strasburg

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:57

Jo or i nderuar e ke gabim nuk kam fuqi te i mbroj as kta prtiti qe i krijoi
serbia e as ato parti qe i krijoi evropa pas luftes se ushtris clirimetare
.po te kesh fuqi dhe t i don zoti sa i dua une ke tu mar shpirtin shpirt
ligeve qe e mashtrojn popullin me vite t..
prandaj e ke gabim nuk mbroj as ken per ves t]e drejtes se popullit per
vetvendosje.

>From: "hagi.krasnigi" <hagi.krasnigi@wanadoo.fr>
>To: <xhemil@hotmail.com>
>Date: Sat, 8 Jul 2006 10:31:25 +0200
>
>çfare loje jeni ka bani?ju prape po e mbroni
>LDK,PDK,OREN,Editen,Markun,keta qe na shtypern me shkije! Marrja nuk ju
>frigon!Nuk jeni as te paret e as te fundit qe po e mashtroni popullin!!!!
>vetem vallen e keni ndryshuar

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:58

Pershendetje hagi.krasniqi nuk po te njohe dhe nuk po e di se qka po don me thane me keto e-mail qe me ke dergu ,por kisha dashur me te njohe edhe nese kishe pas mundesi me mi sqaru pak me mire keto qe me ke shkur kaq nga Driton Llabjani

"hagi.krasnigi" <hagi.krasnigi@wanadoo.fr> wrote:
Kerkoni fajtoret qe ne Rambuje na kan rrasur,qe e kane nenshkrue rez.
1244,nese si dini emrat me tregoni se ua shkruaje qe te shtatembedhjetet,dhe qe te shtatembedhjetet kane krijuar parti politike
Nuk ka faje as serbija e as Rambujeja,faji kryesor eshte tek udheheqesia,sepse keta,ne kohen e serise na kane shtype dhe tani po na shtypin,e ju kinse po e kundershtoni udheheqesin e po e kundershtoni unmikun!!Kerkone fajtorin e jo ,ju nuk po guzoni me iu lujte tradhetareve sepse ju kane bere si magrenje,dhe si po ju mesojne po luani valle!!
Thone nje fjale:Nuk po keni çka mi bere samarit e meshoje kalit?! ? !..................Krasniqi

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 15:59

Te Lutna,

Nuk te njof kush je as qka je, ska nevoj me perdore fjale te keqia, ki pak respekt ndaj nje femre pa mar parasysh qfare mendive politike i kemi. Te gjithe kemi te drejte opinionet tona.

Keto E-maila nese don mu kap me dikend dergoj atje ne Prishtine. Une jetoj dhe punoj ne Nju Jork, skam lidhje me qeverine e Kosoves.

Edhe nje here te lutna me mos me qo e-maila se ashtu ashtu nuk do te pergjigjem. Me keto e-maila ti e ki tregu mencurine tende dhe qfare respekti meriton.

-----Original Message-----
From: hagi.krasnigi <hagi.krasnigi@wanadoo.fr>
To: artushe75@aol.com
Sent: Sat, 8 Jul 2006 11:00:35 +0200


Kerkoni fajtoret qe ne Rambuje na kan rrasur,qe e kane nenshkrue rez.
1244,nese si dini emrat me tregoni se ua shkruaje qe te shtatembedhjetet,dhe qe te shtatembedhjetet kane krijuar parti politike
Nuk ka faje as serbija e as Rambujeja,faji kryesor eshte tek udheheqesia,sepse keta,ne kohen e serise na kane shtype dhe tani po na shtypin,e ju kinse po e kundershtoni udheheqesin e po e kundershtoni unmikun!!Kerkone fajtorin e jo ,ju nuk po guzoni me iu lujte tradhetareve sepse ju kane bere si magrenje,dhe si po ju mesojne po luani valle!!
Thone nje fjale:Nuk po keni çka mi bere samarit e meshoje kalit?! ? !.......shpejte jeni zbuluar,sepse jeni gjarper me metoda komunistash,e te shperndar ne parti te felliqeta,pjelle e rugoves,e serbeve,e tradhetareve nga levizja "LIRIJA e te roberuareve."..Banju te fala Martin Vulajas.,te birit te Brozit a po ju jepe mesime shpiuni me eliten e vete qe me thote se patriotet suhet me vdeke e ja qufshin nanen patriotet shpiunave.......Krasniqi

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 16:00

Per informata tua,

Nuk punoje per vetevendosje as nuk kam marre edhe nuk marre kurr rroge prej tyre. Punoj ne nje firm Amerikane private. Ata ne kosove nuk i njof keshtu qe tu po ti lah lajmet ma jau derguar. E drejta e jote eshte mi shpreh mendimet tua, por je duke i shprehur tek njeriu i gabuar, mos hup kohe kot!

Tjeter here ma hije te ka mu prezentu njihere atehere me hi ketyre muhabeteve, per mu je nje njeri qe fshehesh mbas kompjuterit, tjeter asgje. Te lutem nuk me njef as ste njof edhe mos me shkruaj me!!!

-----Original Message-----
From: hagi.krasnigi <hagi.krasnigi@wanadoo.fr>
To: artushe75@aol.com
Sent: Mon, 10 Jul 2006 21:28:31 +0200


Z.Artushe


Nik po te shaje tye,por ata qe jane me dy fetyra,dhe shpiuna e tradhetar shqiptar e qe kalojne here ne LDK,e pastaje ne PDK,e ne Ora,e Edita Tahiraqka,e Marka,e Martin Vulaviq,te birt e Brozit e sherbetor te shkaut e grekut.Dhe ti zonje,apo zonjush qenke e punesuar ne
Vetvendosje dhe po merr pagese,ne kete qerdhe te vetevendosjes,dhe kush po ju bene pagesat?
A keni lot,a keni ndjenja per popullin e vuajtur,mosni bre ,mosni mos e mashtroni kete popull e ju vrafte zoto,dhe vuajtjet e ketije popullit!
Nje po ju them qe te gjithe shqiptaroviqave ka do qe jeni,pa ua nxene kafshaten e bukes ne fyte nuk kam me ua lene!
E po nese mendoni me shpiunllaqe,edhe ne do dim me ja nisur sikur ju veq ta dini se ka me ju dal dardhe PALLOSHKE
Vetem ju duhet te punesoheni,e ne nuk kemi femi,e femit tone duhet te bredhin rrugeve,e po mbahunu ore tradhetar se edhe ne dim mu kethyer ne tradhetar.........

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 16:01

Pash zotin shko gjeje nje hobi tjeter, edhe vazhdo fshehu mbas
kompjuterit, pune per mu kush jam dhe qka jam. Ti mos me pa dasht mu
fsheh ishe prezentu kush je dhe qka je. Ti je SHKA se jo une. Ti me
qend Shqiptar i vertete ki pak moral edhe respekt ndaj femrave e nuk
kapesh me nje person qe nuk e njef. Ti je kurkushi per hesapin tim,
edhe moren fund keto e-maila. Tash fol qka te duash nuk e hupi kohen
time as ti lexoje me e-mailat tua. Koha ime eshte e shtrejte, e jotja
koka e kote edhe badihava.

Te lutem gjeje nje hobi edhe mos i nguc njerzit mbas kompjuterit, merru
me muzike apo me art se ste paska hije politika hiq!

-----Original Message-----
From: hagi.krasnigi <hagi.krasnigi@wanadoo.fr>
To: artushe75@aol.com
Sent: Tue, 11 Jul 2006 00:09:45 +0200

Nuk po meshifem mbrapa kompjuterit,sepse ne emel i ke me emer e
mbiemer,por ti po flete sikur me pas nanen nga serbija,dhe çenke
patriote e forete
:,çfare qeshtje je ka na mbrone?Nga New-Jorku...Pavaresine,apo roberin
dhe pastaje...hede

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Perparimi Sam 15 Juil - 16:02

Po me vjen keq zoteri po nuk e di per qka e keni fjalen kur
thoni se po i mbrojm [personat qe e that ju edhe partit politike
na e mbrojm intereat e popullit tonë dhe ata qe mendojn sikurse
ne per qeshtjen e Kosoves nese ke koh me ardh ne Skenderaj
kishia pas deshir me bisedu. E kemi edhe zyren tonë kishim mujt
me fol te pershendes

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Meszhet e mija Empty Re: Meszhet e mija

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Page 1 sur 2 1, 2  Suivant

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum