Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

ILIRIDA07,thote se Karagjiqi ka nanen shqiptare ?!

 :: sport

Aller en bas

ILIRIDA07,thote se Karagjiqi ka nanen shqiptare ?! Empty ILIRIDA07,thote se Karagjiqi ka nanen shqiptare ?!

Message  Perparimi Mar 23 Fév - 5:32

]Karaxhiq bojkoton fillimin e gjyqit
26/10/2009 09:26:00
Madhesia e shkronjave:


Procesi gjyqësor ndaj ish udhëheqësit serbë të Bosnjës, Radovan Karaxhiq ka filluar në Gjykatën e krimeve të Luftës në Hagë
Vetë Karaxhiq nuk është paraqitur. Më herët, ai kishte bërë të ditur se do të bojkonte hapjen e procesit pasi atij nuk i ishte dhënë kohë e mjaftueshme për t'u përgatitur për mbrojtje.

Ai ka thënë se ka nevojë për 10 muaj të tjerë që të përgatisë mbrojtjen ndaj 11 akuzave ndaj tij.

Karaxhiq akuzohet për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit, përfshirë dhe pjesëmarrje në vdekjet e 8 mijë myslimanëve të Bosnjës në 1995 në Sreberenicë. Ai nuk pranon asnjë nga akuzat.

Gjykata e ka shtyrë procesin deri nesër, ndërsa gjykatësit do të vendosin se çfarë të bëjnë.

Roli i Karaxhiçit gjatë Luftës në Bosnjë

Kur Bosnja u shkëput nga Jugosllavia në vitin 1992, Radovan Karaxhiq, nga pozitat e partisë më të madhe të serbëve të Bosnjës, SDS, shpalli krijimin e Republikës së pavarur Serbe të Bosnjë-Hercegovinës.

Më vonë, emri ndryshoi në Republika Srpska, apo Republika Serbe, me Karaxhiqin si president, titull që e bënte atë edhe Komandant Suprem të Forcave të Armatosura.

Prokuroria thotë se gjatë luftës së Bosnjës për pavarësi, Karaxhiqi kishte bashkëpunuar me të tjerët për t'i dëbuar përgjithmonë myslimanët dhe kroatët nga territoret e pretenduara prej serbëve.

Thuhet se ai kishte planifikuar, nxitur, urdhëruar apo ndihmuar dhe mbështetur shumë nga zhvillimet vendimtare të luftës.

Rrethimi 44 mujor i Sarajevës, gjatë të cilit mendohet të jenë vrarë mbi 10 mijë vetë, burgosja në kampe ndalimi të banorëve jo-serbë dhe ajo që aktpadia e cilëson si vrasje të më shumë se 7,000 myslimanëve në enklavën lindore të Srebrenicës.

Gjatë luftimeve, Karaxhiq është parë shpesh duke vëzhguar fushëbetejat bashkë me komandantin e vet ushtarak, Ratko Mladiq.

Por ai ishte edhe negociatori kryesor ne bisedimet me komunitetin ndërkombëtar.

E megjithatë, Karaxhiqi ishte ai që kundërshtoi përpjekjen e parë madhore për paqe, planin Vence-Owen të vitit 1993 që çoi në prishjen e gjatë të marrëdhënieve me presidentin e atëhershëm serb, Sllobodan Millosheviq.

Padia e fundit ndaj Karaxhiqit përmban 11 akuza, përfshirë pesë për krime kundër njerëzimit, katër për shkelje të ligjeve apo rregullave të luftës dhe dy akuza për gjenocid.

Ekipi i mbrojtjes e ka mohuar gjithmonë përgjegjësinë e Karaxhiqit në ndonjë krim dhe i është përmbajtur tezës se, si lider politik i serbëve të Bosnjës, ai nuk bërë gjë tjetër veçse është përpjekur të sjellë paqe dhe të mbrojë popullin e vet. /bbc/

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ILIRIDA I në 06/03/2010 14:31:26

DRENICE TE DUA SHUME ..!
-----------------------
SEPESE : TI JE GJAKU I ATDHEUT TE SHQIPEVE
QE MBI KURIZIN TENDE
BARETE SHUME PLAGE NDER SHEKUJ
EDHE ATEHERE
KUR TE PERGJAKEN DEMONET
EDHE ATEHERE
KUR DIELLIN , DHE QIELLIN TA NXINE BAREBARISHTE
EDHE ATEHERE .... DRENICE ....
KUR SU PERKULE
TI JE SHKEMB
QE NUK DO SHEMBESH KURE ...!


NGA :ILIRIDA 007

ILIRIDA në 14/03/2010 08:18:16

Radovan Karaxhici eshte bir i nenes shqiptare.Kete kerkush nuk e ka dite .

ILIRIDA I në 15/03/2010 11:00:29

HAXHI KUCCI KRASNICCI ...!
TU KISHA LUTE QE NE EMER TE ILIRIDES MOS HA M.....!
MOS SHKRUAJ O CCEN BIRE CCENI TEK PORTRETI I "ADEM JASHARIT" PER RADOVAN KARAXHIQIN MOS I NGATRO KABLLAT HE BIRE QENI ,MOS SHKRUAJ O I POSHTER NE EMER TIMIN , SE DIHET CCDO GJE NGA VINE LETRAT E SHKRUARA , ESHTE E VERTETE QE KAM THENE QE : RADOVAN KARAXHIQI ESHTE BIRI I NENES SHQIPETARE , POR JO KU SHKRUHET PER LEGJENDEN E PAVDEKSHEME , QE KOSOVES IA CCELI NJE KAPTINE TE HISTORISE SE RE : "ADEM JASHARI"
PERKULEM PARA POPULLIT TE DRENICES SEPESE : BREZ PAS BREZI - PLUMB SHKAUT I DHAN ....!!!
DHE PER ATE MERITOJN RESPEKT DHE TE UDHEHEQIN PUSHTETIN NE KOSOVE
URIME DRENICE PER TE GJITHA FITORET NEPER KOMUNA
FITUAT SEPESE : E MERITONI ME SE SHUMETI SE TE GJITHE ........!!!

RESPEKT TE MADHE PER FAMILJEN E JASHARAJVE- DHE KREJTE DRENICEN

NGA ;ILIRIDA 007

haxhi kuçi në 22/03/2010 17:52:26

ILIRIDA

Ti vete e pranone qe e ke shkrue ku ke thene se nena e Radovan Karagjiqit eshte shqiptare.O kopuk ti po hane m...Na spjego pra ku i morre keto informata se po i intereson tere shqiptareve .

Adem Jasharit ja hanksh k...
Adem Jasharin mos e perzi o qen as mos shkruaj ne emer te tij o qen i flliqet !Adem jashari nuk eshte kapetan,por eshte Gjeneral i UçK es.
Ta qifte mamin Adem Jashari qe e keqperdoron te ndjerin ore kopuk,dhe mos e keqperdoro emrin e Ilirides se ti je sllave shkavell me porosi te shkive .
Une nuk shkruai ne emer tend e ta dhefsha rodin dhe gjenin e shkaut .


ILIRIDA I në 23/03/2010 19:36:28

HAXHI KUCCI KRASNICCI ...!
--------------------------
1. ESHTE DASHTE ATY KU ESHTE SHKRUAR E THENE KOMENTI PER RADOVAN KARAXHIQIN ,
TE KERKOSH SPJEGIM , DHE JO KU SHRUHET PER LEGJENDEN E PAVDEKSHEME "ADEM JASHARI" ...! JAM E IRITUAR VETEM PER ATE ....!
2. MENJEHERE DOTE ISHA PERGJEGJE ...!
3. KUR SHKRUAN E DEKLARON ILIRIDA , AJO JO QE NUK ESHTE E VERTETE , POR ME SE E VERTETE MBI 100%te ....!
AJO ESHTE AJO, KUR ARMIKUT IU FUTESH NE PALCE DHE ZBULON SEKRET E TI ...!!!
PO TE THEM EDHE NJE HERE ...!
ATE CCKA SHKRUAN DHE DEKLARON ILIRIDA 007te , AJO ESHTE E SAKTE DHE GJITHENJE DO QENDROJE PRAPA DEKLARATAVE TE MIA BESO ....!
SI , PSE, KU , QYSH AJO ESHTE SEKRETE ...! POR, POQESE KERKON ORGANI , ATEHERE UNE DO PEGJIGJEM MENJEHERE , POR EDHE ORGANI I DI KETO PUNE, HISTORIA NUK FSHIHET , KAM SHKRUAR , DEKLARUAR , PER ME E ULE "MITIN"SERB- SE VETEM DJEMET E NENAVE SERBE JAN TRIMA , E NUK ESHTE ASHTU HAXHI KUCCI , SKENDERBE ESHTE FAKT QE ESHTE BIRRI I NENES SERBE VOISAVES , KURESE RADOVANI ESHTE BIRRI I SHQIPETARES MALAZIASE PRANO OSE JO AJO ESHTE E VERTETE ....!!!
4. RASTESISHT NUK JAM ILIRIDA 007 ....!
HEREN TJETER KE KUJDES
O HAXHI KUCCI KRASNICCI ...!
SE KE PARA VEHTES NJE INTELIGJENCE
TE RALLE PRA : 007 ...!
DO E TREGOI NJE SEKRET : GJATE LUFTES NE BOSNJE NJE NENE SERBE MBANTE NE GJI FOTON E RADOVANIT KETU NE KOSOVE , RASTESISHTE E ZBULOVA , I THASH : PO AI TRIMI ESHTE I NENES SHQIPETARE ....! KUR E KUPETOI SERBJA E HUDHI FOTON E RADOVANIT NGA GJIRI I SAJE NE TOKE ....!!!
SHUME INTERESANT APO .......!!!!

MBETSH ME TE MIRA O NJERI
ME NJE DIAPAZON SHKURTEPAMES .......!

NGA : ILIRIDA 007

haxhi kuçi në 24/03/2010 07:32:04

ILIRIDA shkruajti;

SKENDERBE ESHTE FAKT QE ESHTE BIRRI I NENES SERBE VOISAVES , KURESE RADOVANI ESHTE BIRRI I SHQIPETARES MALAZIASE PRANO OSE JO AJO ESHTE E VERTETE ....!!!


ME NJE DIAPAZON SHKURTEPAMES .......!

.................................
...................................

Ilirida
Qe nga tradhetia e Teutes e kendej shqiptaret me llafe e kopalla e knaqen popullin e mjer.Serbete e dijn veten,por ne nuk e njohim veten dhe patriotet i shendrroim ne tradhetar ,e tradhetareve u hyni ne hordha .
Une gabon qe thua shkurtpames!
Tjeter here mos me quai qen se as per mua nuk eshte mire qe ti ma prish fjalorin ne banalitete !
Skenderbeu nenen e ka pasur Voisaven emer sllave sepse atehere ilirija ka qen nen sundimin turko sllave,mos harro ?Dhe nuk kan pasur qare si ne kohen e turkut me ua ngjite emerat musliman

ILIRIDA I në 24/03/2010 16:48:54

HAXHI KUCCI .
ILIRIDA NUK SHKRUAN POR DESHMON ME FAKTE ...!
1. PO TE BEJE NJE PYETJE SHUME TE THJESHTE ..!
PSE RADOVAN KARAXHICCIN E DERZOI SERBIA NE HAGE ....!
2. KURESE : RATKO MLLADICCIN PO E RUAN NJE USHTRI E TERE SERBE ...!
A KA KOMENT ...!
2. PSE KARAXHICCI E LESHONTE FRONTIN SHPESH , DHE SHKONTE ME E VIZITUAR NENEN
NE MALE TE ZI ...!
PO QESE TA RROKE PERGJIGJU ...!
ILIRIDA 007 , PER SECILIN KOMENT
QENDRON PRAPA ....!
SEPESE : UNE ASNJEHERE NUK JAM SHERBYER ME FJALE TE RRUGES , PA BAZE MATERIALE PRA :"FAKTE" ....!!!
PSE KAM SHKRUAR PER KARAXHICCIN ..!
VETEM E VETEM QE POPULLIT TIM TI OFROI DICCKA QE ESHTE E SINQERTE DHE REALE ..!
SEPESE : HISTORINE NUK DESHIROI QE TE NA E SHKRUAN ARMIKU "MITI SERB" NUK KA NDER SHQIPETARI TRIMA LUFTETARE , DHE
UNE 007te , THEM : NE BALLKAN NE LUFTEN E FUNDIT NUK KA PASUR NJERI QE KA SHKAKTU ME SE SHUMETI VIKTIMA ...!
VLERESONE SI TE DONI POZITIVE -NEGATIVE , SECILI E KA MENDIMIN E VETE , HISTORIA DHE KOHA DO E THOT FJALEN E FUNDIT ........!!!

HAXHI KUCCI NUK ME PELQEN KUR THUANI CITAT : qe nga teuta e kendej shqipetaret me llafe e kopalla kenaqen popullin e mjer ...!
HAXHI KUCCI MOS FOLE GJEPURA : SHQIPETARE I BENE DY SHTETE , I TRETI ESHTE NE RRUGE E SIPER, DERI TE BASHKIMI KOMBTAR ...!
MOS FOLE ME IRONI POR REALITETI ESHTE KY QE E THEM UNE " ILIRIDA 007"

KERKOI FALJE LEXUES TE NDERUAR , QE U BENE SHUME SHAREJE-FYERJE NE KETE FAQE : PERBALLE PORTRETIT TE MADHIT, TE PAVDEKESHMIT ,
QE KOSOVES IA CCELI NJE FAQE TE HISTORISE SE RE KOMTARE "ADEM JASHARI"

RESPEKT NGA : ILIRIDA 007

Haxhi Kuçi në 24/03/2010 21:30:36

ILIRIDA
Une nuk e kam percjellur Radovan Karagjiqin se a ka shkue tek nana e tij ne mal te zi .Na trego more se per bese nuk e di une ,por as shqiptaret e gjore .
Por qe thua eshte bir i nanes shqiptare nuk e besoi,pos trillime me nxjerr qumsht nga abstraktja!
Pse nuk e beson qe them se nga tradhetia e Teutes e kendej luftuan tradhetaret per ta çlirue popullin e ne vend te çlirimit na riroberuan çdo here!
Ti thua se ne ballkan nuk ka pasur njeri qe ka shkaktueme se shumti viktima?Kush o Ilirida ti apo kush ?
Historin nese personi qe e ka vuajtur nuk e shkruan historin tjeret e shkruain siq ua kana per interesa te tyre zotri !
Per çfare shteti te dyte e te trete e ke fjalen ore Ilirida i mjeri?
Po a nuk e sheh ne prizren se çka eshte ka behet ?Po kethehet pakica e rrokollis çdo gje qe eshte shqiptare!Ku e sheh kete shtet ne kosove?Ne nje kosove pa ushtri,me çka do mbrohet me zjarrfiksa ?Edhe shqiperia qe shtet me aeroplan e tankse ,por sebi ne kohen e luftes se uçk hyri ne brendi te shqiperise dhe as nje aeroplan e as nje tanks nuk guxonte ti deboi nga shqiperia.Ke filma te gjalle ne Tropoje ,po e din tani mesiguri nese nuk e din ti dergoi jou tybe.
E qe thua eshte ne krijim shteti i trete shqiptar e di qe e ke fjalen per iliriden dhe endrra jote bashkimin shqiptar keto jan o deshirat enderrore te tuat,ose manipulim !


Edhe nje pyetje e kerkoi nga ju ?;

Veq te me pergjigjesh si burr ?

Gjere sa ishte i rrethuar legjenda heroike Adem Jashai me familjen e tij nga soldateska serboqetnike dhe servila shqiptar,me trego burr se cili nga uçk i shkoi ne ndihme qe ta mbroi gjeneralin e uçk es ?
Nese nje ushtar i ka shkue ne ndime a ka emer ai ushtar,apo ushtaret ishin te sttrukur diku ne malet e QIQAVICES(kukavices)dhe e shikojshin se si po e masakroin legjenden e shqipeve.


Njeriu kur e thote te verteten,kjo djeg si zjarr,por e di qe edhe me thyene te shkreten eshte zor,se frigen e ka mbrapa,por duhet me pas boqa e me mbylle te shkreten e me ja gra rrafall.

LIRIDA I në 25/03/2010 04:04:52

HAXHI KUCCI ..!
1 NGA FRONTI I LUFTES LARGOHET - VETEM AI BURRE PER TA VIZITUAR NENEN, QE KA GJENIN E NENES SHQIPETARE .....!
KETE KARAKTERISTIKE SHUME INTERESANTE
ME VJEN KEQ QE NUK E PASKE DITUR ...!
2. EDHE NJE HERE PO TE THEM PRERE ;
RADOVAN KARAXHICCI ESHTE -DHE DO TE JETE NE HISTORI I LINDUR NGA NENA SHQIPETARE NGA MALI I ZI , NE DOSJET SEKRETE SERBE USHTARAKE ESHTE , DHE EGZISTON ....!!! POR NDOSHTA NE TE ARDHEMEN AKADEMIA SERBE DO MUNDOHET
QE TA FSHEHE PREJARDHEJEN E SAKTE TE RADOVAN KARAXHICCIT , MU PER ATE : QE RADOVANI NENE, E DAJE I KA SHQIPETARE ...!!! {SEKRET} POR KJO ESHTE E VERTETE
SE BEHET FJALE , PER LUFTETARIN DHE UDHEHEQESIN ME TRIM QE I KA PAS SERBIA NE RRADHET E VETA GJATE LUFTES SE FUNDIT NE BALLKAN "RADOVAN KARAXHICC"

2. PO THUA CCFAR SHTETI I DYTE ..!KOSOVA ESHTE SHTET , SI SHQIPERIA DHE SI SHUME SHTETE TJERA PER RRETH NE BALLKAN QE JAN , KOSOVA ESHTE DUKE HECUR MIRE PRA NE KEMBET E VETA , KOSOVA DREJTE EUROPES , KOSOVA ESHTE NE PERSPEKTIVE E SIPER NE RRUGE TE MIRE , ME NOTE MESATARE TE MIRE VLERESOHET , NGA NJEREZIT QE SHOHIN DREJTE BESO KOHA DO E VERTETON , KOSOVA KA KRIJU SHUME MIQ , IDHETARE ........BESO .!!!
3. FATKEQESISHT NUK KAM QENE NE VENDE TE NGJAREJES NE DRENICE , KUR KAN LUFTUE FAMILJA
LEGJENDE -LUANESH "ADEM E HAMEZ JASHARI" ..!
QE KOSOVES IA CCELEN FAQEN E HISTORISE SE RE .....! NDOSHTA KUR ME NUK DO MUNDE TE PERSERITET PREKAZI 2 ....?!

PO ME THUA KU ESHTE SHTETI I TRET {3}
OSE BASHKIMI I KOMBIT ....!
PO : OSE DO NDODHE "REPUBLIKA E ILIRIDES ", OSE BASHKIMI I TROJEVE SHQIPETARE NE NJE TE ARDHEME FARE JO TE LARGET SEPESE : ASHTU DUHET TE NDODHE ...! { MOS KERKO SQARIM }
AJO DO KISHTE NDODHE, POR .........DUHET MARE PAKES FRYME ..!
PSE , SI, KUR ?!
NE VITIN 1981 IU KAM THEN DISA MIQEVE :
CITAT : KOSOVA REPUBLIKE DO BEHET PAS 20 VITESH ....!!! ME SHAN , ME FYEN , MU SI JU QE ME SHANI HERE PAS HERE ...!!!! { NUK ME BESUAN } ...!!! NUK ESHTE E LEHTE TE JESH ME INTELIGJENCE " 007 "

TE GJITHA KOMENTET QE I KAM SHKRUAR ,
E KAM BERE KETE : VETEM PER NJE ARESYE :
QE POPULLIT TIM SHQIPETARE ME IU OFRUAR
SA ME SHUME FAKTE ,
1. TE DISH , DHE TE MBAHET SEKRET ,
ESHTE DY HERE KRIM , SIDOMOS KUR ESHTE NE PYETJE PER ARMIKUN QE E KEMI PASUR, E KEMI , DHE DO E KEMI {SHKAUN} ....!

TE FALEMDERIT REDAKSI E LAJM PRESS-IT
NE SHUMICEN E RASTEVE QE KOMENTET E MIA JAN BOTU , POR KA PATUR KOMENTE QE NUK I KENI BOTUAR , QE KAN PATUR SHUME PESHE TA MADHE PER LEXUESIT , POR UNE JAM E KENAQUR QE JU NE REDAKSI QE I KENI LEXUAR ,{NDALUAR} ....!
SEPESE HISTORIA SHRUHET NGA VENDI I NGJAREJES , KURESE :ATE QE TA SHRUAJN TE TJERET
...........?????. !!!!!!!!!


NGA :ILIRIDA 007


Dernière édition par Perparimi le Jeu 25 Mar - 10:41, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

ILIRIDA07,thote se Karagjiqi ka nanen shqiptare ?! Empty Re: ILIRIDA07,thote se Karagjiqi ka nanen shqiptare ?!

Message  Perparimi Mar 23 Fév - 5:37


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

ILIRIDA07,thote se Karagjiqi ka nanen shqiptare ?! Empty Re: ILIRIDA07,thote se Karagjiqi ka nanen shqiptare ?!

Message  Perparimi Ven 26 Fév - 8:36


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

ILIRIDA07,thote se Karagjiqi ka nanen shqiptare ?! Empty Re: ILIRIDA07,thote se Karagjiqi ka nanen shqiptare ?!

Message  Perparimi Jeu 25 Mar - 10:46

ILIRIDA I në 31/10/2009 04:23:40

OOO HAXHI KUCCI , KRYE E LOGJIKE IKE SI: K .. KUCCI ...!
PSE NJERI , NUK E LIDHE , KRYEARTIKULLIN
ME KOMENTIN ....! E PO KAPESH PER PRESHEVE, E ILIRIDE ...!
A E DIN OO HAXHI KUCCI SE : RADOVAN KARAXHICCI ESHTE :DJAL I NENES SHQIPETARE ...!
KRIMET NE BOSNJE I BERRI RATKO MLADICC,ME OFICER SERBE QE PER OPINION JAN TE PA KAPSHEM , VETEM SHERBIMET ME INELIGJENTE PERENDIMORE MUNDE TI ZBULOJN KETO KRIME :" KUSH I BERI"SAKT , KARAXHICCI ESHTE VETEM MBULESE E KRIMIT ASGJE TJETER ....!
KURESE NE HAGE GJENDET KARAXHICC ...! EDHE KETI STRATEGU TE LUFTES IU KA BERE E PA DREJTA POR : KJO ESHTE KJO ....!
PO THON ; KARAXHICCI PSIKOPAT , SI MUNDE TE MOS VUAN NGA ; PSIKOPATIA , KUR GADI TE GJITHA MASAKRAT I BENE SERBET , ME NE KRYE RATKO MLLADICCIN , E NE HAGE U DOREZUA KARAXHICI, E MLLADICCI SHETITET NEPER BEOGRAD ....!!!
KARAXHICCI , I CILI EDHE FRONTIN SI UDHEHEQES SHPESH E KA LESHUAR , PER TA VIZITUAR NENEN SHQIPETARE TE CILEN E KA DASHUR SHUME .......!!!
HAXHI KUCCI MOS U RROKE , PER QIME TE K... SEPESE TE MBESIN NE DORE ...!
MOS FOLE POR VEPRO ...?!
POR : SIPAS LEXIMIT TE KOMENTEVE TUA : TI JE VETEM NJE ANALFABET QE JE MBETE AS ME "SHEHER AS ME BARILEVE" NGA ; GOJA E POPULLIT .....!
BURRAT NUK MEREN ME GJERA QE MERSH TI ..! ATA VEPROJN DHE E GJEJN VEHTEN , TI NJERI TERE JETEN KISHE VEPRUAR SI ME QENE : SI I PA KOKE ....!
NJEREZIT SI TI KUR FILLOJN TE CCMENDEN
FLASIN DHE SHKRUAJN PA KONTROLLE MU SI JU ,DHE FILLOJN TE MEREN ME TE TJERET ....!
JU THONI KOSOVA MULTIETNIKE , POR UNE PO TE THEM : EDHE AMERIKA ESHTE :MULTIETNIKE ,SE NUK GUXON AS NJE QYTETARI TI MERET E DREJTA PSE ESHTE I ZI APO I BARDHE , PSE ESHTE SHQIPETARE APO ....! PER ATE NATO KA BOMBARDU SERBINE ,DHE IA SHKEPUTI KOSOVEN ME DHUNE .....! VETEM E VETEM QE KA DISKRIMINU , TERE KOMBIN SHQIPETARE, E JO PSE TE KA PASUR DAJE , VELLA TE NENES ...! KUR SHQIPETARET I KAN CCU DY GISHTA LARTE KAN LYPE SHTET DEMOKRATIKE , NUK KAN MENDUAR PER PRAPAVINE E SHTETIT DEMOKRATIKE .....!
1. NE SHTETIN DEMOKRATIKE : I PASURI EDHE ME I PASUR , I VARFURI EDHE ME I VARFUR ....!
2.NE DEMOKRACI EDHE MAXHUPI SKA ME U DISKRIMINU,EDHE PSE ESHTE : MAXHUPSHKA ...!

KETO VEPRA QE KAN KARAKTER SHTETROR DUHET DALLUAR , E JO ME U MARE ME GJERA QE TJETERKUSH ESHTE DUKE U MARE , FJALEN E KAM PER GJERA MADHORE ME KARAKTER SHTETROR ....!


NGA ILIRIDA 007


haxhi kuçi në 28/10/2009 10:36:54

Serbet kane aftesi mendore per te ardhmen e tyre si ne paqe e lufte dhe mbas saj.Ndersa shqiptaret tradhetar servilash serb,si ne paqe,si ne lufte dhe mbas saje mbesin tradhetar dhe shiten si çlirimtar edhe kur na roberojne!Rasti eshte shume i fresket qe tani;Kosova mbeti multietnike,ku serbet kane ma se shumti te drejta! Edhe ne luginen e presheves per çka e nisen luften vetem per nje riroberi te shqiptareve ,nuk po e kuptoi kur disa thone se jena krenar qe ia bera nje argat trojeve shqiptare!Por çfare argati more,a keni shpirt e lote ne sy ?Ne maqedoni,ali ahmeti edhe pse e nisi luften e u betua per BK ai i shtini prape nen strofullen e serbomaqedonaseve shqiptarin dhe krenohet per luften !,dhe per keshtu pse e nisi luften ku tani ata
qe ishin ushtar te vertete denohen e malltretohe bashk me antaret e tyre familjar!zot zot

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

ILIRIDA07,thote se Karagjiqi ka nanen shqiptare ?! Empty Re: ILIRIDA07,thote se Karagjiqi ka nanen shqiptare ?!

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum