Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

I nderuar zotri presidentizotri Bamir Topi

 :: sport

Aller en bas

I nderuar zotri presidentizotri Bamir Topi Empty I nderuar zotri presidentizotri Bamir Topi

Message  Perparimi Mer 18 Nov - 10:43

I nderuar zotri President i shqiperise zotri Bamir Topi

Une si nje qytetar qe e ndjeje veten me gjak shqiptari,apo arberi me duket se kam te drejten tu parashtroj pyetje lidhur me gjendjen aktuale te te gjitha trojeve shqiptare dhe ne pergjithesi te popullit shqiptar se ne çfare situate gjendemi tani ?


Se pari nuk jam ka e kuptoje qe shteti shqiptar i shqiperise a egzekuton ligjet e veta ne baze parimeve qe jan te nxjerrura nga kushtetuta e shqiperise apo ato ligje zbatohen nga armiqet e jashtem dhe te mbrendshem ?Une si nje qytetar i merguar nga servilet shqiptar ,nuk e kuptoi se si eshte e mundure qe prape ata qe e shtypen popullin ,prape ne pushtet !?
Dhe me sa jemi ne dijeni a eshte e vertete apo genjeshter qe greqise iu ka dhuruar nje pjese e madhe e hapsires detare !Mos zot a mos trolli i shqiptareve u bere prone private ?Po kush qendrone mbase ketyre skenave makabe ?Apo nuk ka kush qe ta merr guximin dhe ti zbaton ligjet e shetit shqiptar ?Nese keshtu do vazhdone kjo rruge,siq po shihet shqiperise jo qe nuk po u bashkohen copat pos po vazhdone coptimi si ne kohen e zogut,enverit e salos!Ne tjetren ane kosova veq eshte e ndare ku Mitrovicen e kan ndare ne dyshe,kufiri ne anen e pejes me kilometra mala zezet e kan afrue .Nga ana e serbise poashtu ka ana e Gilanit me kilometra dhe shqiptaret e lugines se presheves mbeten edhe me keq qe e nisen kinse nje lufte per tja bashkue nenes shqiperi ,pa dallim edhe ne iliriden nje loje e paramenduar tek nje cak i caktuar !

Me duket se koha e patriotizmit iku vetem tek ne shqiptaret,dhe patriotet shqiptar duhet likvidue dhe pas vrasjes se tyre neper qifteli ?!Dhe qeveritaret mbi gjakun e tyre kinse u bejne ndere e edhe me teper duke e shtype shqiptarin !Qfare sllogani tejet mizor antishqiptar !

Sa per perfundim dua tju them se qeshtja jone eshte aq e koklavitur sa qe as djalli (kofri) nuk mundet te na bije ne fije!Pse e them kete sepse tradhetaret po veteshpallen patriota e patriotet i shpallin tradhetar !

KS i OKB -es keto te liga eshte ka i dine shume mire dhe dhashte zoti e befte mire,per shqiptaret e vertete e per ata shpirtshiturit zi ne ferr ne nje humnere te pafundshme !


Mbeqit te pershendetur sinqerisht
nga
Haxhi Kuçi

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

I nderuar zotri presidentizotri Bamir Topi Empty Re: I nderuar zotri presidentizotri Bamir Topi

Message  Perparimi Mer 18 Nov - 10:53


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum