Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Pacolli takoi Gaddafi’n+,eullx.nensh.me serbine,shtator

 :: sport

Aller en bas

Pacolli takoi Gaddafi’n+,eullx.nensh.me serbine,shtator Empty Pacolli takoi Gaddafi’n+,eullx.nensh.me serbine,shtator

Message  Perparimi Ven 11 Sep - 0:22


Pacolli takoi Gaddafi’n

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Bexhet Pacolli ka bërë njërin ndër hapat më të mëdhenj deri më tani në aktivitetin e tij lobues, duke u takuar të martën me Presidentin e Libisë, Muammar al-Gaddafi. Në një prononcim për Express pas këtij takimi, Pacolli ka thënë që ai të ketë kaluar “në frymë të mirë”, përderisa nuk ka pranuar të flasë për detaje. Ai është shprehur se për 40 minuta sa ka zgjatur takimi, ka dhënë argumentet e tij pse Libia duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës.

Deri më tani Libia ka mbajtur qëndrim të fortë në favor të Serbisë kundër pavarësisë së Kosovës duke deponuar madje edhe deklaratë në favor të kërkesës serbe në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë./express/
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tomori në 10/09/2009 11:04:03
avatar
Per biznis nuke linde mo nona kesi zotnie,dhe pirolla i kofte,mirepo per politike nji milion per qinde i mungon nji keshilltar,se sa per bashkepunetore te politikes qe ka afer jane zero,nuke kane dijuni ne politike gja qe qfaqet edhe ze zotni B .Pacolli,Zotnia duhet kerkue ta gjej nji dijetare te politikes ,dhe dijunis politike ne strategjin tone,pastaj do ta ket lehte te bahet edhe kryetar,pse jo,vetem nji ose dy dijetare SHQIPETARE,dhe u krye njohja ,dhe gjanat tjera,me te vertet dy dijetare i mungojne,dhe erdhi z.B Pacolli ne KULM te asaj qka deshirojme ne SHQIPETARET .
Raportoni banalitetet

avatar
o mos ju dokt juve qe nuk po punon bexheti provone qone hashimin qe se njeh kerkush shkelma jasht ta qesine.per lobim te kosoves ma shum ka punu bexheti se ata qe jon te pagum per qat pun

beni në 09/09/2009 22:23:10
avatar
more late o i mjer,po pse nuk pranon nje gje te mire qe bon ky burr,po maron shpija ne kosove,lidhjet ku je i zoti gjinen se tu sha si ti nuk bohen punt,qka ki bo ti per shtet tonin dej sod bre burr se sta peskem ni zonin,o klysh i komunisti qe e kini zor me e pranu te vertet

Haxhi Lata në 09/09/2009 07:18:45
avatar
Po kush ja gjeti kete linje?
E more shki im e di kush je qe ja ke bere te mundur kete takim Bexhes!Ama more zot ti ja kryen punet dhe puna jote ne gugj te sanes!Dhe mos kukat o Haxhi nuk kam buke!Ti vete vetes po ja bane ti po mbjelle molla e tjeret po ti hane e vete ke mbete si po te thirrin heheeej!Mire po ta bejne,Bexha kesi bdallenjesh i shrfytezon dhe vetes famen e ty stamen ne fry!Tradhetar edhe ti ne fund,sepse ja ke nis me titista me bashkûne,sepse pranimi i shteteve te tjera kosoven e pavarur ka skadue afati o ahmak e din ti mire kete por pse po mashtrohesh e po e mashtron popullin,sepse eulexi nenshkruan pa e pyetur fare qeverin e kosoves sidomos te Fatmir Sejdi kerit e te Thaq tadiqit!Pacolli eshte pruar ne kosove nga titisti Veton Surroi i biri i tititstit e ambasadorit jugosllave Rexhai dhe gazetari Halit Matoshi qe i ka bere pasanika!Pacolli keto dredhira le tja shet tjereve sepse me parat e Borisit ka vizitue Milloshin i ka dhurue miliona me blere armatim e barut me masakrue shqiptar,ja ky eshte Pacolli!
Poshte tradhetaret shqiptar!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zejnulla Salihi në 09/09/2009 05:59:48
avatar
Është një vepër mjaft fisnike dhe patriotike e z. Pacollit, por vështirë është t'i bind njerzit që kanë qenë miq me intrigantët dhe mashtruesit slav. E them këte sepse mashtrimet e tyre gjithmon kanë qen joshëse dhe bindëse për të huajt e vecanërisht për disa shtete muslimane që shumë u kanë besu politikës slave. Dhast Zoti e u vetëdijësofshin dhe u bindshin në ate se kanë qen të manipuluar.
Raportoni banalitetet

avatar
ATDHEU DUHET ME PUNE ,
LUME AI BURRE QE PUNON PER ATDHE .....!

DHE LENE PRAPA VETES, NJE HISTORI TE NDRITUR ........!
NGA : ILIRIDA 007
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Beni

une klush komunisti nuk kan qen ore kokelaker ore peshk qelbur,Por klysh qen komunisti ka qen Pacolli qe ka mbajtur takime te meshefta me Milloshin!


E qe po u ndertojka shtepia shqiptareve,keto shtepia po ja nderton me paret e puntoreve shqiptar qe i paguan nga 4OO euro dhe ka shume shqiptar qe me vite nuk ua ka dhene rrogat!Dhe me ate emisionin e asaj kudres qe luan ne kafenen Saranda gashi studenqani,vetem thirrjet e gjirollogarise grumbulloin miliona e ajo shtepi e nje jjavshme kushton diku 12mij euro,!Ja sa u ndihmoin fukarenjeve sa jeni ne koke dhe u jep njerezia pavaresi!
Une nuk jam i njohur per shqiptar sepse kurr per aktivitetin tim nuk kan shkrue edhe ateherit kur jam malltretue per qeshtjen madhore te shqiptareve me qellim qe mos te ndegjoni!Behgjet Pacolli ka qen shok dhe puntor i TITOS,ka qen shok i Mahmut mut Bakallit e Fadil qen Hoxhes po pse jo edhe klyshi enverist dhe rugoviq!

Juve ore te mjeret jan ka ju mashtroin sikurse kelyshet e kudrave dhe ua jepni votat!Mos votoni as per Pacoll Milloshin as per Fatmir Limen,as per Taqin as per nje sepse ende nuk jeni ne dieni se çka do ju gjene tan shqiptareve!


http://lajmpress.com/lajme/kosove/1093.html

http://lajmpress.com/lajme/kosove/1112.html

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Pacolli takoi Gaddafi’n+,eullx.nensh.me serbine,shtator Empty Re: Pacolli takoi Gaddafi’n+,eullx.nensh.me serbine,shtator

Message  Perparimi Lun 14 Sep - 1:41

Haxhi Lata në 13/09/2009 22:23:04

Ilirida

I nderuar di per keto,por fajtor kryesor jan shqiptaret,sepse KS nese te thote ha balte ti thuai po ,por mbasi tua kethen shpinen bere tenden!Hekuri lakohet sa eshte i nxehte ,e qeveria qe na sunduan ne kohen e titos sot po ata i kemi duke na shtyp popullin,tani pa serbin!E di edhe tjetren qe e cekish por nuk dua te flasi me teper!


ILIRIDA I në 12/09/2009 20:11:34

PER HAXHI LATEN ....!
SE PARI PO TE THEM SE NUK ME PAGUAN ASKUSH ME BESO , VETEM SE : UNE I SHIQOI GJERAT SI KAN RRJEDHE NE MENYRE GLOBALE , E JO VETEM NGA NJE PRIZME ...!
PO E PERMENDE KOHEN E TITOS , KOMUNIZMIN , FADIL HOXHEN , MAHMUT BAKALLIN , PO TE THEM TROCCE , SHQIPETARE ME TE AFTE SKA PASE NE ATE KOHE, SE KA QENE KOHE E EGER PER SHQIPETARE ,DISKRIMINIM TOTAL, PER NJE KIKS TE KA SHKUAR EDHE KOKA , TI E DINE FARE MIRE QE EVROPA NDAU KOSOVEN ILIRIDEN, ETJ NGA SHTETI AME , FORMOI JUGOSLLAVINE , SHTET ARTIFICIAL ...!
KJO EVROPE PERSERI , SHKATEROI JUGOSLLAVINE , DHE BASHKOI KOSOVE SHQIPERI .....! VITI 2013 BASHKON EDHE ILIRIDEN E TROJE TJERA ......!!!
PRA : NUK ESHTE NE PYETJE TE GJITHE KETA BURRA QE I PERMENDE PER ZI , POR ESHTE NE PYETJE POLITIKA GLOBALE , INERESAT E FUQIVE TE MEDHA SI PO SILLEN ...!!!
CCKA TA MERE MENDJA , SERBIA SI E NDINE VEHTEN ME SHKEPUTJEN E KOSOVES .....!
KOSOVA ESHTE SHTET ASHTU SI ESHTE ...!!!
A PO E SHEHE PO NENSHKRUAN PROTOKOLE EUROPA , E SPO TE PYET HICCE...1
A E PYETI NATO SERBINE PER BOMBARDIME ... !!!!!!!!!!!!!
VECC E KALLI SERBINE A PO E SHEHE PRA ...!
MOS VALLE HASHIM THACCI ESHTE FAJTOR , ME PRESIDENTIN SEJDIU , PER PROTOKOL ...?!
JO HAXHI , INTERESI GLOBALE STRATEGJIKE ESHTE NE PYETJE , BURRAT SHQIPETARE , NDER SHEKUJ JAN MUNDUAR QE TE BEJN GJITHEMON PER ATDHE , AQ SA KAN MUNDUR POR : SHIRITIN E KAN PRERE TE TJERET -PER SHQIPETARE , SI SERBISE QE IA PRENE , PER KOSOVE ......!!!
PSE TE KAN HIDHERUAR , PSE NUK TU KA OFRUAR NDONJE POSTE ?! NE KETE BOTE ESHTE KESHTU , POPULLI THOTE: LEFSHE I KEQ E ME NAFAKE , POR ME BE ME LE EDHE I MIRE, EDHE ME NAFAKE .....!
TI SI DUKET KE LINDE BURRE I MIRE , POR PA NAFAKE ............!!!
PO PERMENDE BEXHET PACOLLIN , QE KA BASHKPUNUAR : ME RUSI , E SERBI , JO ?!
AJO ESHTE ZOTESIA E TIJ , QE TI FUTESH ARMIKUT NE PALCE , E TA VJELISH NEKTARIN E TI, PA THERE NE KEMBE ....!
E TI NDIHMOSH POPULLIT , EDHE I VORFUN , EDHE PA MENDE , AS, SHTETIT AS POPULLIT NUK MUNDE TI NDIHMOSH .......!!!
PER ATE : NDALE VETEN PAKES SE NUK KA KUPETIM , TE PERDORESH FJALOR TE RRUGES NE KOMENTE , SE MBI TE GJITHA JEMI SHQIPETARE ...!


TE PERSHENDET : ILIRIDA 007


Haxhi Lata në 12/09/2009 05:56:30

Ilirida

Une tu kam pergjigjur mire por ti bre njeri i perkrah tradhetaret ata qe ishin ne qeverin e shkive ne kohen e titos,dhe tani po ata njerez i ke ne qeverin e kosoves apo klyshet e kletyre servilat e shkaut!E qe me bane pyetje se kush duhet te jete udheheqes i shqiptareve ?Une qe punova per shqiptarin me dekada,kjo qeveri me malltretonte ne kohen e titos,dhe me shpalli tradhetar te jugosllavise,dhe nuk me lejoi ti ushtroi profesionet e mija, vetem pse deshiroja qe kosova te lirohet nga serbija!Kjo qeveri qe e lavdron e ke edhe sot ,na udhehoqi luften me tradheti na i vrau patriotet dhe ne emer te tyre mban pezull shqiptaret!Ti e din mire kete por pse i mbrone more njeri ?Nese te paguain ani vazhdo duke i mbrojtur,vetem ta din mire se po na sosen kokerrat e jetes per tan shqiptarise dhe mos britmoni ne fund ? kan me na mbledhur si jahudit e que ne gjermani tek hitleri,e neve ne QAD ta dini mire ky eshte plani famkeq per tan shqiptaret sepse e meritojna kete denim nga KS!
Ju duken keto fjal te mija te poshterta por keni mu perballue secili shqiptar kudo qe jeton edhe ne skaj te botes do te perfundojm ne humneren e famkeqes,!sepse tan shqiptaret jena TRADHETAR ndaj njeri tjetrit!Edhe ateher kur secili shqiptar te betohet se pasha zotin nuk tradheoi te tradheton e ti nxjerr syt dhe trurin!Kete po ta them troq edhe pse kurr une nuk kam ngrere me shkije e as me tradhetar,por shqiptar jam e me rrok edhe mua ky denim famkeq!

Ilirida
ju pershendet
Haxhi Lata


ILIRIDA I në 11/09/2009 15:06:51

PO HAXHI LATA !
BEXHET PACOLLI , FADIL HOXHA MA MAHMUT BAKALLI, SUROI , KRYEMINISRI THACCI, PRESIDENTI FATMIR SEJDIU , ENVER HOXHA ETJ, SIPAS TEJE KUSH DUHET TE JETE SHQIPETARE UDHEHEQES I MIRE I ...!
TE LUTEM NA E TREGO FORMULEN , DHE VERTETE TE SHOFIM SE CCKA DINE TI , ME SHUME SE KETA BURRA QE PO UA PERMEDE EMRIN PER TE KEQ ...! SIPAS TEJE , ME MIRE PASKA QENE ; SHKIET E SERBISE ME TA UDHEHEQE KOSOVEN , SE KETA BURRA SHQIPETARE ?! QE KAN UDHEHEQE , DHE PO UDHEHEQIN POPULLIN SHQIPETARE TE KOSOVES ....!

TE LUTEM NA TREGO FORMULEN , OSE MBYLLE GOJEN , SE NUK JE KURFARE ANALISTI - ME VLERESU PUNEN E : ISH UDHEHEQESVE , DHE TANI QE UDHEHEQIN
KOSOVEN ....!!!
DHE DILE ME EMRIN E VERTETE KOMENTO , DHE DO E SHOHESH , SA DO E KESHE PERRKRAHJEN E POPULLIT.. ..?!


NGA ;ILIRIDA 007


haxhi Lata në 11/09/2009 06:12:59

Beni

une klush komunisti nuk kan qen ore kokelaker ore peshk qelbur,Por klysh qen komunisti ka qen Pacolli qe ka mbajtur takime te meshefta me Milloshin!


E qe po u ndertojka shtepia shqiptareve,keto shtepia po ja nderton me paret e puntoreve shqiptar qe i paguan nga 4OO euro dhe ka shume shqiptar qe me vite nuk ua ka dhene rrogat!Dhe me ate emisionin e asaj kudres qe luan ne kafenen Saranda gashi studenqani,vetem thirrjet e gjirollogarise grumbulloin miliona e ajo shtepi e nje jjavshme kushton diku 12mij euro,!Ja sa u ndihmoin fukarenjeve sa jeni ne koke dhe u jep njerezia pavaresi!
Une nuk jam i njohur per shqiptar sepse kurr per aktivitetin tim nuk kan shkrue edhe ateherit kur jam malltretue per qeshtjen madhore te shqiptareve me qellim qe mos te ndegjoni!Behgjet Pacolli ka qen shok dhe puntor i TITOS,ka qen shok i Mahmut mut Bakallit e Fadil qen Hoxhes po pse jo edhe klyshi enverist dhe rugoviq!

Juve ore te mjeret jan ka ju mashtroin sikurse kelyshet e kudrave dhe ua jepni votat!Mos votoni as per Pacoll Milloshin as per Fatmir Limen,as per Taqin as per nje sepse ende nuk jeni ne dieni se çka do ju gjene tan shqiptareve!


tomori në 10/09/2009 11:04:03

Per biznis nuke linde mo nona kesi zotnie,dhe pirolla i kofte,mirepo per politike nji milion per qinde i mungon nji keshilltar,se sa per bashkepunetore te politikes qe ka afer jane zero,nuke kane dijuni ne politike gja qe qfaqet edhe ze zotni B .Pacolli,Zotnia duhet kerkue ta gjej nji dijetare te politikes ,dhe dijunis politike ne strategjin tone,pastaj do ta ket lehte te bahet edhe kryetar,pse jo,vetem nji ose dy dijetare SHQIPETARE,dhe u krye njohja ,dhe gjanat tjera,me te vertet dy dijetare i mungojne,dhe erdhi z.B Pacolli ne KULM te asaj qka deshirojme ne SHQIPETARET .


jeton në 10/09/2009 00:30:57

o mos ju dokt juve qe nuk po punon bexheti provone qone hashimin qe se njeh kerkush shkelma jasht ta qesine.per lobim te kosoves ma shum ka punu bexheti se ata qe jon te pagum per qat pun


beni në 09/09/2009 22:23:10

more late o i mjer,po pse nuk pranon nje gje te mire qe bon ky burr,po maron shpija ne kosove,lidhjet ku je i zoti gjinen se tu sha si ti nuk bohen punt,qka ki bo ti per shtet tonin dej sod bre burr se sta peskem ni zonin,o klysh i komunisti qe e kini zor me e pranu te vertet


Haxhi Lata në 09/09/2009 07:18:45

Po kush ja gjeti kete linje?
E more shki im e di kush je qe ja ke bere te mundur kete takim Bexhes!Ama more zot ti ja kryen punet dhe puna jote ne gugj te sanes!Dhe mos kukat o Haxhi nuk kam buke!Ti vete vetes po ja bane ti po mbjelle molla e tjeret po ti hane e vete ke mbete si po te thirrin heheeej!Mire po ta bejne,Bexha kesi bdallenjesh i shrfytezon dhe vetes famen e ty stamen ne fry!Tradhetar edhe ti ne fund,sepse ja ke nis me titista me bashkûne,sepse pranimi i shteteve te tjera kosoven e pavarur ka skadue afati o ahmak e din ti mire kete por pse po mashtrohesh e po e mashtron popullin,sepse eulexi nenshkruan pa e pyetur fare qeverin e kosoves sidomos te Fatmir Sejdi kerit e te Thaq tadiqit!Pacolli eshte pruar ne kosove nga titisti Veton Surroi i biri i tititstit e ambasadorit jugosllave Rexhai dhe gazetari Halit Matoshi qe i ka bere pasanika!Pacolli keto dredhira le tja shet tjereve sepse me parat e Borisit ka vizitue Milloshin i ka dhurue miliona me blere armatim e barut me masakrue shqiptar,ja ky eshte Pacolli!
Poshte tradhetaret shqiptar!


Zejnulla Salihi në 09/09/2009 05:59:48

Është një vepër mjaft fisnike dhe patriotike e z. Pacollit, por vështirë është t'i bind njerzit që kanë qenë miq me intrigantët dhe mashtruesit slav. E them këte sepse mashtrimet e tyre gjithmon kanë qen joshëse dhe bindëse për të huajt e vecanërisht për disa shtete muslimane që shumë u kanë besu politikës slave. Dhast Zoti e u vetëdijësofshin dhe u bindshin në ate se kanë qen të
manipuluar.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum