Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Kola petriti

Aller en bas

Kola petriti Empty Kola petriti

Message  Perparimi Dim 25 Jan - 11:20

Juftondrej...

Libya

05/01/2009

Gjeli i nderuar kam respektin me te madh per juve dhe postimet e vyeshme qe po i beni juve ketu ne forum. Por c'ka eshte me e keqja, postimet tuaja dhe tona po vene dem ne forum per shkak se administratori i papergjegjshem progrek po i censuron ato ne menyre qe askund te mos ndihet mendimi i lire. Si pasoje dhjetera anetar jane perjashtuar nga forumi per te vetmen arsyeje, qe shprehen mendimin e paster shqiptar e qe siu konvenonte administratoreve progrek

Ndaj te ftojme te behesh pjese e sofres me te mire gjithshqiptare www.bashkimikombetar.com ku do gjesh dinjitetin tend si postues/e, kenaqesine dhe individualitetin tend kreativ, mendimin shqiptar dhe cdo gje tjeter shqiptare. Tamam si sofer e shqiptarise e jo si ketu ne kete forum ku cdo gje eshte e ngrire, ku forumistet akoma se njohin njeri tjetrin, ku e urrejne njeri tjetrin.

Behu pjese e www.bashkimikombear.com ku postimi juaj miratohet ne cast e jo si ketu ne diskutime.com ku duhet te presesh nje cerek jave vetem per tu miratuar nje postim. Keshtu me nuk shkon.

Ndaj te ftojme te behesh pjese e

www.bashkimikombetar.com

Miqesisht
Alisa Mehana
...............................................................................................
Nuk eshte krijuar asnje shoqate Forca Serbia por ishte nje ironi per ata te "Vatra" qe lene shume, shume per te deshiruar.

Ky forum me sa di une financohet nga serbi.

Mua nuk mi aprovojen shkrime kryesore.

Veshtire eshte. Shume te meta i kemi, por edhe per arsye te faktorit nderkombetar gjerat do te vene me mire. Une keshtu mendoje dhe punoje me lidhjet e mija.

Pershendjetje Vella,
Petriti

Kete shkrimin me poshte nuk ma miratoi forumi.

Kjo eshte nje leter qe une ja drejtova Vatres.

I dashur Kryetar i shoqates “Vatra”! Te dashur gjithsejt tre (3) anetare te kesaj shoqate! Mesova se opinioni im ndaj jush ju ka acaruar, ndaj vendosa te shkruaj me te shpejt.
I dashur Kryetar i shoqates “Vatra”! Te dashur gjithsejt tre (3) anetare te kesaj shoqate! Mbeshtetesit e politikave antishqiptare jane po aq antishqiptar sa edhe perpiluesit dhe zabtuesit e ketyre politikava. Kete pata parasysh kur une shpreha opinionin tim per ju. Mbeshtetjen tuaj per ligjin e lustracionit, sespse ligji per lustracionin ka qellim qe ta demtoje me teper ceshtjen shqiptare pasi ne te duhet te behet fjale ne radhe te pare per ata qe kane punuar ne dem te inatresave shqiptare duke u bere agjent te serbit, grekut… A e dini juve qe zoti Berisha eshte akuzuar publikisht si agjent I UDB-se dhe nuk ka guximin ta pergeshtroje? Po ashtu ky ligj duke goditur posacerisht disa persona te drejtesise kerkon te mbroje interesat serbo-mafioze ne Shqiperi. Vete eksperti amerikan i drejtesise i sapecializuar per Shqiperine ngriti shqetsime thelbesore deri ne ate sa ky ligj munde te pengoje hyrjen e Shqiperise ne NATO etj. Juve zotrinje te “Vatra” jini per Shqiperine ne NATO apo jo? Pra ky ligj rrezikon rende interesat shqiptare qe per fatin tone te mire perputhen plotesisht me ato amerikane. Desha t’ju pyes zotrinje te “Vatra” a jeni juve pro interesave te Shqiperise qe ju lindi dhe pro interesave Amerikane qe ju ka dhene streh, apo jo? Dicka tjeter, i dashur Kryetar i shoqates “Vatra”! Dicka tjeter, te dashur gjithsejt tre (3) anetare te kesaj shoqate! Ku keni qene juve deri me tani, ne gjume apo te dehur apo ku qe nuk keni kerkuar hapjen e dosjeve? Une personalisht kame kerkuar hapjen e dosjeve ASHTU SIC DUHET, qysh ne vitet 1990-te dhe per kete edhe jam kercenuar, ndoshta edhe nga ndonje nga tre antaret e shoqates “Vatra”. Aktiviteti im ne kete fushe eshte i verifikueshem ne internet. Juve perse nuk jeni bashkuar me mua?

I dashur Kryetar i shoqates “Vatra”! Te dashur gjithsejt tre (3) anetare te kesaj shoqate! Ne se nuk e dini “Vatra” eshte Fan Nolit. Dhe kur thua Fan Noli ke thene Kisha Autoqefale Shqiptare. Juve zotrinje munde te na e pasqyroni aktivitetin tuaj patriotik ne restaurimin e Autoqefalise Shqiuptare. Perse juve nuk kerkoni largimin e Anastas Janullatosit qe e solli ai qe juve mbeshtetni per ligjin e lustracionit, zoti Berisha? Si permbledhje i dashur Kryetar i shoqates “Vatra” , edhe juev tre antare desha te them se ashtu si ne krimin ordiner edhe ne ate antikombetar realizimi behet me veprime dhe mos veprime. Une mendoje qe me mbeshtetjen tuaj per ligjin e lustracionit ne formen qe eshte (une jam te happen dosjet, edhe mire biles…) juve keni vepruar antikombetarisht ne dem te interesave shqiptare, ndersa me mosveprimin tuaj per largimin e Janullatosit nga Kisha Autoqefale Shqiptare juve keni renduar interesat komebtare shqiptare. “Vatra” e Fan Nolit duhet te ishte e para dhe cdo dite te kerkonte largimin e Janullatosit deri sa ai te shporrej. Ne se juve do te vazhdoni te mbani te njejtin qendrim une ju keshilloje ti dorzoni celsat dhe ate shoqate ta marri ndonje shqiptar me i denje.

I dashur Kryetar i shoqates “Vatra”! Te dashur gjithsejt tre (3) anetare te kesaj shoqate! Une kisha deshire qe idete tona ti ballafaqonim drejteperdrejte ne TV Klan, ne folen e zotit Berisha dhe zotit Fazllic, ku shqiptaret te kishin mundesi te na gjykonin. Mbetem ne pritje te pergjigjes tuaj.
Sinqerisht,
Petrit Kola
Nuk di tek ky forum eshte veshtire te hapesh tema.

Provojeni nje here tek www. bashkimikombetar.com

Pershendetje

Dhjeramani, Veterineri yne.

Kaq i rendesishem ishte ligji i lustracionit, perndryshe Ligji i Dosjeve sa qe Serbia u detyrua te dekonspiroje dhe hedhi ne luftim nje shoqate “patriotike” shqiptare ne Amerike dhe nje ish te burgosur “patriot” shqiptar me syza.


Estrada pa leke qe dha Veterineri, Komandanti i Forcave te Carmatosura Shqiptare do te mbahet mend gjithashtu.
Veterineri i daklaroi solemnisht shqiptareve se do te fliste me dekrete dhe kur erdhi puna nuk ja mbajti te vendsote boje mbi leter, por ne te kundert dhjeu ne pantallona.
Hahaha… Komnadanti i Forcave te Camatosura Shqiptare nuk guxoi te thoshte as po dhe as jo.
Hajde Komandant hajde…, por cdo te thote kjo?
Ky fakt do te thote se as shqiptaret dhe as serbet nuk i kane fort mire punet ne Shqiperi per momentin, perndryshe Veterineri trim do te kish marre hapataz nje krahe.


Familja e Bamir Topit ishte strehe e sigurt i serbeve gjate kohes se Luftes se Dyte Boterore. Kafe “Flora” ishte vendtakimi sekeret i serbeve.

Shtepia e familjareve te Genci Pollos ne Permet eshte djegur dy here nga nacinalistat shqiptare per arsye se kjo familje vriste shqiptare per llogari te grekut.

Sabri Godo ishte komandanti i forcave speciale qe vriste nacionalistat shqiptar ne Veri te Vendit.

....................................................
Mashtruesja zonja Jozefina Topalli

Dje lexova nje deklarate te Partise Shpresa Demokrate ku njoftonte shqiptaret se kishte ndaluar marjen e vizes per ne USA te te emruarit kryeminsiter zotit Sali Berisha. Po ashtu ne kete deklarate mesohej se jane ndaluar kontaktet zyrtare te misionit antishqiptar Berisha nderkohe qe po dje ne Ballkanweb dhe ne faqen zyrtare te Parlamentit shqiptar zonja Jozefina Topalli pretendeonte se kish qene ne ceremonine e inagurimit te Presidentit Barak Obama.

Kurioz per kontraditen vendosa te beje nje kerkim te vogel ne internet ku me rezlutoi se zonja Jozefina Topalli kerkon te mashtroje shqiptaret duke pretenduar se eshte e ftuar e vecante e administrates amerikane. Ne kete menyre ajo le te nenkuptojne se USA mbeshtet misionin antishqiptar Sali Berisha!!!

Mashtirmi i parei i zonjes Topalli ne Ballkanweb.
-Ne kete faqe interneti lexohet se zonja Topalli eshte pritur nga kongresmeni
Bill Hanbury ne Muzeun e Artit Amerikan, Smithsmonian.
-Nga kerkimi im rezulton se nuk egsiston asnje kongresmen me kete emer dhe pretendimi i zonjes Topalli eshte thjesht nje genjeshter nen driten e Diellit.
Zoti Bill Hanbury rezulton te jete biznesmen. Mendoje se ai e ka vizituar Shqiperine per kete qellim dhe munde te kete interesa biznesi me Damir Fazllicin. Zotit Damir Fazllic, Sali Berisha i ka falur tenderin e pajisjes me komputerave te institucioneve publike.

Mashtirmi i dyte i zonjes Topalli ne faqen zyrtare te Parlamentit Shqiptar.
-Ne faqen e zytare te Parlamenit Shqiptar paraqitet nje foto e zonjes Topalli duke takuar zonjen Hillary Clinton.
Nga studimi qe une bera rezulton se e zonja Hillary Clinton ka qene shume e zene me programin e ngjeshur te diteve te fundit sa eshte absolutisht e pamundur qe ai takim i “fotografuar” midis zonjes Topalli dhe Clinton te jete i vertet.

Nuk po zagjtem me komentet e mija por i ftoje shqiptaret qe faktet e mesiperme ti verifikojne vete ne internet dhe te mesojne se c’fare mashtruesash ju kane imponuar mbi krye.

Me kete rast dua te falenderoje drejtuesit e Partise Shpresa Demokrate per vigjilencen dhe angazhimin e tyre patriotik.

Ju faleminderit,
Petrit Kola
.....................................................
Do te pergjigjem.
Jo sot se kam dicka ne dore.
Faleminderit per mirekuptimin.
.............................................

Kolapetrit
Gambia

24/01/2009

Kjo bote eshte e ndyre dhe neve se rregullojme dot,

Ka te shitur, tradhetar qe i kemi me shumice fatkeqsisht.

Une jam dakort me qendrimet tuaja.

Mendoje qe shqiptaret ne pergjithesi te jeni me praktike dhe dinak, qe mishi te piqet dhe helli mos te digjet, sepse keto jane rregullat e llojes. Rregullat nuk i vendosim ne se jemi te vegjel ne duhet te luajme me ato rregulla loje dhe te fitojme.

Kujdes veten edhe familjen.

Respekte,
Petriti
..........................................................................
I nderuar Kole e di qe kjo bote eshte e ndyre,por si eshte e mundure qe te forumi bashkimi me ftuan dhe me etiketuan tradhetar sidomos zeriatedheut dhe Osmani e mbronte a e din kush eshte Osmani  nga zvicrra ?A kam pasur besim ne kete!!!Dhe si eshte e mundur qe tek bashkimi te na ftoin kinse per bashkim a mbroin te vdekurit dhe permes tyre te thone ti a shkelish mbi gjakun e deshmoreve qe ran per lili ?Pore çfare kari lirie  eshte ne ato vende ku luftuan kinse per bashkim!Ata  qe vdiqen shkuan o Kolo,a duhet me nise luftera tjera per bashkim? Sa here?? Me qindra e mija vite duke e perseritur luften  e njejte me tradhetar dhe tradhetaret e udhehoqen lufterat qe nga ramja e TEUTES.
A ne ate forum ishin qe te gjithe  Enverista e Rugovista  e Leninista e Maocetunga.

Perderisa  individet shqiptar mbrohen,dhe ngriten  ne ata qe vdiqen e i bejne heronje  per vete dhe partin qe ti ruanin  pushtetet .Ku veten nuk e  njohin se çka kan çen , e  qe bahen patriota mes  shqiptareve dhe  te forte besa duke tu kercnue!! Kurr ky popull nuk ka me  vazhdue jeten si nje person i pavarure boterishte sepse nese mendoin  po na mashtroin neve mua jo por  shqiptaret qe ua kan frigen,boten nuk  munden.

çka mendon keta ja nisin per bashkim e ja nisin mi mbrojte komandantet e uçkes ?A prape po dukami me te njejtit komandanta me nise luften çlirimtare ?A ketu e paskan keta te bashkimit ?
Te fala per kete nuk mu ke pergjigjur qutiterisht po te them pse ike nga kjo pergjigjeje
 ?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kola petriti Empty Fatmir Lima ne lufte me serb duke plaqkit mergimtaret

Message  Perparimi Jeu 12 Sep - 15:41

Halil Azem Kastrati ka lindur Damanek, fshat fqinj me Turjakën, komuna e Malishevës. Halili është i martuar dhe (është babë) i ka tetë (Cool fëmijë. Me profesion është mësues.
besimin e madh që kishte pas për Ushtrinë Çlirimtare, por që kjo dëshirë iu kishte thyer nga njerëz të mbrapsht e të papërgjegjshëm në “luftë” për “liri”. Në fillim të bisedës ma lexoj një fjali të fundit të “Deklaratës” që e kishte dhënë para “eprorëve” të brigadës 122 dhe “policisë ushtarake” në Lladrofc:

Kush ishin “komandantët” me pseudonimet “Bashkim Fina” e “Ftyra”?
Po Fatmir Lima, Nexhmi Krasniqi e “avokati” Bajram Krasniqi, çka bënin?
 

Halili punonte në Itali si punëtor krahu, ndërsa familjen e kishte në Damanek.
Në fund të janarit më 1999 kthehet nga qyteti Cyrih me avion për në Beograd. Rrugën nga Beogradi deri në Prishtinë e bënë me autobus. Ishte vetë i dyti, bashkë me Fatmir Morinën (djalin e Smajl Alisë) nga Vll. Drenofci. Para hotelit Grand sa kishin zbritur nga autobusi, Fatmiri thirri në telefon Bajram Krasniqin, avokat nga Tërpeza, me banim në Prishtinë që të vinte sepse kishte do “amanete” për të.


Ja dëshmia e Halilit.
Bajrami erdhi pas 20 minutash me automobil. Fatmiri kishte shumë porosi dhe disa gjësende e “bakshishe” për Bajram Krasniqin.
Bajramit ia dha 3.000 DM. në një vend dhe 100 DM  të tjera për një person tjetër. Ishin pare që 15-16 bashkatdhetarë shqiptarë që punonin në Itali ia kishin çu Bajramit nga 1.000 deri në 5.000 marka gjermane e ky ua dërgonte familjeve të tyre, si: “agjenci”. Fatmiri iu lut Bajramit që ta çonte me kerr deri te Syla. Syla ishte dhëndër i Hazir Shurdhës nga Vll. Drenofci e Haziri ishte një miku i joni i moçëm, i pleqve nga Damaneku dhe mësues me Azem Januzin. Bajrami kur u nis na pyeti:
-Djem, sa pare keni me vete dhe a e keni lajmëruar policinë?
-Jo i thamë të dytë me një gojë sepse në aeroportin e Beogradit kishte pas shumë tollovi dhe policia doganore as që na pyeti e as nuk na kontrolluan. Kur e kuptoi Bajrami se ne kemi pare, në vend se me na çu drejt e te Syla, ai i grahi automobilit te vendi ku shiteshin devizat, pas ndërtesës së komunës, drejtimi i Xhamisë së Llapit (vr. aut.). Aty afër e mbushi kerrin me benzinë dhe u nis drejt e te një postbllok i policisë serbe, andej kah nuk i kishim thënë ne dhe nuk ishte rruga që çonte në shtëpinë e Sylës. Policia na ndali dhe na kontrolloi, por nuk na mori asgjë ndërsa Bajrami shkoi brenda në barakë ku rrinin policia serbe. Aty kemi pritur prej orës 20:00-të të mbrëmjes deri në orën 24:00-të mesit të natës. Bajrami rrinte brenda me policë dhe pinte me ta … . Dikur erdhi Bajrami. E dhezi kerrin dhe u nisëm. Duke vozitur, ktheu pakëz kryet kah na e na tha:

-Djema, policët serbë mi morën 1.200 marka për juve e ju duhet të mi paguani këto para mua! Ne nuk ia paguajtëm sepse e kuptuam se ai rrente dhe rastin e kishte kurdis vetë. 
Atë natë bujtëm në Prishtinë te Syla dhe ia treguam Sylës krejt ngjarjen. … Kjo ngjarje e kjo ndodhi nuk mbet me kaq. Të shohim se çka na bani vaki më vonë për këto para që nuk ia paguam Bajramit dhe lidhjet e dyfishta e të dyshimta të Bajram Krasniqit me Fatmir Limën, me “Ftyrën”, “Bashkim Finon” dhe policinë serbe, për përfitime. Këtu duhet të shtoj se kur ishte puna te paratë, të gjithë ishin bashkë, shki e shqiptarë. Do të shohim.

Ftesa nga Shtabi i UÇK-së!
Të nesërmen, më 24 janar 1999 posa mbërrita në shtëpi, në Damanek, kanë ardhur dy policë ushtarakë të UÇK-së dhe ma kanë lënë një ”Ftesë”, thirrje për me u lajmërua në Shtabin e UÇK-së, në Lladrofc. Më 25 janar 1999 bashkë me vëllain tim më të vogël se unë, Fatmir Azemin (është vrarë në Turjakë, në muajin Maj të vitit 1999) dhe Isë Mazrekun nga Malisheva, miku i vëllait tim, më të voglit, të katërtit, Afrimit). Të tretë kemi shkuar në “Shtab” në Lladrovc. Pasi u lajmërova dhe ia tregova “ftesën”, kanë dal nja 15-20 “ushtarë” si të çartur dhe janë afrua afër nesh.
Kola petriti Deshmiahalil1
“Bashkim Fino” e “Ftyra”?
Njëri nga “ushtarët” e Shtabit të UÇK-së, i njohur me pseudonimin “Bashkim Fino” ka pyet:
-Cili prej jush është Halili?”
-Unë! thashë dhe e ngrita dorën që të më dalloj më mirë.
-Eja pas meje! Më skejoi pas shtëpisë afër muri dhe më pyeti:
-A i ke pagua kontributet për fondin “Vendlindja …”?
-Jo!
-Pasaportën a e ke me vete?
-Jo!
Kola petriti Deklarateperpolusht-500x375
-A e din se mi ke borxh 1.200 DM.? (Borxh personal. Fjalën e kishte për 1.200 DM. që nuk ia kishim dhënë Bajram Krasniqit e ai e kishte lajmëruar Fatmir Limën).
-Jo!
Ishin disa nga pyetjet që mi bëri në shpejtësi dhe me nervozë.
-Unë sot kam ardhur për shkak se kam marr thirrje, ftesë e për këto “punë private” unë do të merrem vesh me Bajramin më vonë. Kur i thash kështu ai u tërbua dhe filloi të më shaj në nënë e babë dhe më tha: “Plum kam me t`dhanë” (vr. aut.)! Pastaj filluan të më shajnë të gjithë dhe më sulmuan mua, Fatmirin dhe Isë Mazrekun, mikun e vëllait nga Malisheva.
Kola petriti Fletpagesa1-514x375
Fatmir Limaj dha urdhër …!
 Fatmir Limaj dha urdhër që të më fusin në kerr, në gjip kurse vëllait tim, Fatmirit i tha:
-Ti shko në shtëpi e bjere pasaportën e Halilit dhe 5.000 DM, ndërsa ushtarëve iu drejtua:
-Ju këtë të poshtër, këtë të ndytë çojeni e bajeni LLUM! Vëllait e mikut iu drejtua:
-Hupni dhe iu ktheu automatikun në drejtim të tyre. Kur e pash se edhe vëllain dhe mikun tonë duan me i rreh, hyra në kerr “vullnetarisht”.
– O ndaluni burra bre, se këta i kam miq!
Kur filluan ushtarët të na sulmojnë, miku i shtëpisë që kishte ardhur me neve, Isë Mazreku nga Malisheva iu tha “ushtarëve”:
– Ndaluni burra bre, këta i kam miq! Ata iu kthyen:

-Ty ta bajmë edhe ma zi, hup he ….! Përveç Fatmir Limës, ishte edhe Nexhmi Krasniqi (vozitës), ish shofer i autobusit Malishevë-Prishtinë-Malishevë, tash komandant i përgjithshëm i policisë për rrethin e Prizrenit në Prizren dhe “Bashkim Fino”, emri i të cilit ishte Naser Binishi. Gjatë rrugës më kanë sharë, më kanë fyer, më kanë kërcënuar me vrasje-pushkatim”, rrëfen Halili. Vijon/ SHQIPTARI.EU
http://botapress.info/urdherat-per-harac-te-fatmir-limes-me-shoke-silli-pese-mije-marka-pasaporten-dhe-hesht-se-te-pushkatojme-zbulohen-lidhjet-me-serbe-dokumente/?fbclid=IwAR2zgI4B2K1M54--QB3Gt0ZMwiw4HhQUyIa3O9eq34Y1Yw6fpoNvf_d42pA



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kola petriti Empty Re: Kola petriti

Message  Perparimi Jeu 12 Sep - 16:45

[ltr]Halil Azem Kastrati nga Damanku Mailisheves[/ltr]




[ltr]Deklarate ne brigaden 122 te policise se uçk es ne Lladrovce 1999[/ltr]




[ltr]Puntor ne itali,vendos qe te vjen bashk me Fatmir Morinen ne vendlindje nga Cyrihu ne beograd me aeroplan e nga BG me autobus ne prishtine,ne janar 1999.[/ltr]




[ltr]Fatmir Morina e thirri me tel.Bajram Krasniqin avokat ne PR nga Terpeza,qe tja jep do amanete nga mergimtaret.[/ltr]
[ltr]Bajram K.erdhi pas 20m.Fatmir Morina ja dha 3000md,dhe 5000 tjera qe ja kishin grumbullue mergata.[/ltr]
[ltr]Fatmir Morina e luti Bajram Krasniqin qe ta qon te Syla dhe pajtoj.Si e ka nis kerrin na pyeti a keni pare dhe a i keni lajmrue policise?Jo ja banem.Si e morri vesh qe kemi pare ja ka mbajt tjeter kah,ka devizat dhe u nal me mbush kerrin benzine,dhe ja ka mbajte ka policia ku dhe na ndalen e na kontrolluan por sna morren asgje.Bajrami vete ka shkue ne polici brenda dhe na la vete prej ores 20 gjere ne oren 24 na kemi mbete vete dhe kur erdhi na tha se sherri juaj mi morren 1200 md ,dhe na tha ju duhet te mi jepni,por ne refuzuam.[/ltr]
[ltr]Kete nate bujtem te Syla,por te nesermen na erdhi ftesa nga uçk qe te lajmrohemi ne shtabin e Lladrofcit.Kemi shkue une,vellau i vogel dhe Fatmir Azemi,dhe kur u lajmruam kan dal 15 ushtar si te egjer duke na shajt dhe ka ardh ka ne Bashhkim Fino(Naser Binishi),dhe na ka pyt kush eshte Halili?Une ja kam ba.A e din qe mi ke borgj 1200 marka?Jo se di.Ta qi nanen pis,idiot a e din qe te pushkatoje?A e ke pasoshin me vete?Jo se kam.Ja nisi me shajte ne çka mos.[/ltr]
[ltr]Fatmir Lima ju dha urdher ushtareve qe te me shtijne ne gjip,duke ju then bane llom pisin.Kurse vellaut ja bani ti shko ne shtepi merre pasoshin e ketij dhe 5000marka e i bjen.[/ltr]
[ltr]Ise Mazreku nga Malisheva iu lutet qe mos te na malltrtetojne se na ka miq,por ja banen ty ma zi se ketij ta bajna.[/ltr]
[ltr]Kur e pash situaten hypa vete ne gjip e rruges duke me shajt e kercnue me pushkatim pa pas piken e fait.[/ltr]




[ltr]Krejte deklaraten e kam pergjysmue qe te kuptohet ngjarja ma realishte.[/ltr]




[ltr]Bajram Krasniqi e ka kusheri Skender Krasniqin shef policie i auto rruges ne Prishtine qe e ka zgjedh Fatmir Lima,sa ishte minister .Pra Bajram Krasniqi lidhje te forta me serb e Fatmir Limen,Skender Krasniqin e Nexhmi Krasniqin [/ltr]
http://botapress.info/urdherat-per-harac-te-fatmir-limes-me-shoke-silli-pese-mije-marka-pasaporten-dhe-hesht-se-te-pushkatojme-zbulohen-lidhjet-me-serbe-dokumente/?fbclid=IwAR2zgI4B2K1M54--QB3Gt0ZMwiw4HhQUyIa3O9eq34Y1Yw6fpoNvf_d42pA

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kola petriti Empty Re: Kola petriti

Message  Perparimi Ven 13 Sep - 3:48

[ltr]Halil Azem Kastrati nga Damanku Mailisheves[/ltr]




[ltr]Deklarate ne brigaden 122 te policise se uçk es ne Lladrovce 1999[/ltr]




[ltr]Puntor ne itali,vendos qe te vjen bashk me Fatmir Morinen ne vendlindje nga Cyrihu ne beograd me aeroplan e nga BG me autobus ne prishtine,ne janar 1999.[/ltr]




[ltr]Fatmir Morina e thirri me tel.Bajram Krasniqin avokat ne PR nga Terpeza,qe tja jep do amanete nga mergimtaret.[/ltr]
[ltr]Bajram K.erdhi pas 20m.Fatmir Morina ja dha 3000md,dhe 5000 tjera qe ja kishin grumbullue mergata.[/ltr]
[ltr]Fatmir Morina e luti Bajram Krasniqin qe ta qon te Syla dhe pajtoj.Si e ka nis kerrin na pyeti a keni pare dhe a i keni lajmrue policise?Jo ja banem.Si e morri vesh qe kemi pare ja ka mbajt tjeter kah,ka devizat dhe u nal me mbush kerrin benzine,dhe ja ka mbajte ka policia ku dhe na ndalen e na kontrolluan por sna morren asgje.Bajrami vete ka shkue ne polici brenda dhe na la vete prej ores 20 gjere ne oren 24 na kemi mbete vete dhe kur erdhi na tha se sherri juaj mi morren 1200 md ,dhe na tha ju duhet te mi jepni,por ne refuzuam.[/ltr]
[ltr]Kete nate bujtem te Syla,por te nesermen na erdhi ftesa nga uçk qe te lajmrohemi ne shtabin e Lladrofcit.Kemi shkue une,vellau i vogel dhe Fatmir Azemi,dhe kur u lajmruam kan dal 15 ushtar si te egjer duke na shajt dhe ka ardh ka ne Bashhkim Fino(Naser Binishi),dhe na ka pyt kush eshte Halili?Une ja kam ba.A e din qe mi ke borgj 1200 marka?Jo se di.Ta qi nanen pis,idiot a e din qe te pushkatoje?A e ke pasoshin me vete?Jo se kam.Ja nisi me shajte ne çka mos.[/ltr]
[ltr]Fatmir Lima ju dha urdher ushtareve qe te me shtijne ne gjip,duke ju then bane llom pisin.Kurse vellaut ja bani ti shko ne shtepi merre pasoshin e ketij dhe 5000marka e i bjen.[/ltr]
[ltr]Ise Mazreku nga Malisheva iu lutet qe mos te na malltrtetojne se na ka miq,por ja banen ty ma zi se ketij ta bajna.[/ltr]
[ltr]Kur e pash situaten hypa vete ne gjip e rruges duke me shajt e kercnue me pushkatim pa pas piken e fait.[/ltr]




[ltr]Krejte deklaraten e kam pergjysmue qe te kuptohet ngjarja ma realishte.[/ltr]




[ltr]Bajram Krasniqi e ka kusheri Skender Krasniqin shef policie i auto rruges ne Prishtine qe e ka zgjedh Fatmir Lima,sa ishte minister .Pra Bajram Krasniqi lidhje te forta me serb e Fatmir Limen,Skender Krasniqin e Nexhmi Krasniqin [/ltr]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kola petriti Empty Re: Kola petriti

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum