Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Mendu;Ali Ahmeti eshte prijashtu nga uçk se ka tradhetu 1999

 :: sport

Aller en bas

Mendu;Ali Ahmeti eshte prijashtu nga uçk se ka tradhetu 1999 Empty Mendu;Ali Ahmeti eshte prijashtu nga uçk se ka tradhetu 1999

Message  Perparimi Lun 19 Jan - 1:04

Mendoj që sonte me te do të ishim dakort se e gjith kjo ka qenë e panevojshme.
Menduh Thaçi: Normalisht ju nuk mundeni të polemizoni për ato gjëra sepse nuk jeni kompetente sepse kur do t’ju tregohen dokumente ku komandanti juaj Ali Ahmeti është përzënë me urdhër të Shtabit Qendror të UÇK-se për tradhti në vitin 1999, ju nuk do të mundeni të polemizoni. Kur do sjellim telefonin e zotit Mahmuti të dëgjoni ku komandanti juaj vajton dhe thotë shpejt lajmërohu tek zoti Xhaferi dhe Thaci sepse tanket e hordhive Maqedonasë janë nisur për në Zajas, atje e kam familjen, ju nuk keni se si të përgjigjeni këtu. Ai haron se kishte fëmijë dhe familje edhe në Sllupcan, Poroj dhe në Tetovë.

Edhe njëherë ju kërkoj falje por mendoj se do të ishte qesharake sikur të vazhdonim më tutje. Sinqerisht ju kërkoj falje juve edhe te gjithë opinionit.

Standard
Te gjitha vrasjet ne Kosove, jan kordinu prej Tahir Zemes dhe Agim Cekut. Kan vra njerez per Banesa, (Xhemail Mustafen) kan vra njerez per politik. Kan vra patriota shqiptare, kan vra antare te TMKes. Bile, askush nuk ka deshu ne ket far shpiunin e kryecullaket. Sepse ky mshifej pas uniformes se TMKes dhe askush nuk e dinte se qfare partie i takonte gjer ne momentin kur u zgjodhen si kryeshpiun i shpiunave te Kosoves. Kryeshpiun i Lutfi Hazirave dhe Eqrem Krye
ziave.


Dernière édition par Perparimi le Lun 10 Sep - 3:24, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Mendu;Ali Ahmeti eshte prijashtu nga uçk se ka tradhetu 1999 Empty Re: Mendu;Ali Ahmeti eshte prijashtu nga uçk se ka tradhetu 1999

Message  Perparimi Lun 19 Jan - 1:05

Pse Ali Ahmeti ik nga duelet televizive?


Zëvendëskryetari i PDSH-së z.Menduh Thaçi ishte mysafir në emisionin “Svetlla Toçka” në TV-Sitell, ku ai edhe një herë i bëri thirje publike Aliut për të pranuar të ballafaqohen sy më sy, për t’ju treguar shqiptarëve të vërtetën e 2001. Përfundimisht duhet të ndërpritet papërgjegjshmëria e z.Ahmetit, ka ardhur koha që shqiptarëve t'u tregohet e verteta...

Në vazhdim komplet paraqitja e zavendëskryetarit të PDSH-së z. Menduh Thaçi në TV Sitel.

Une sonte nuk e prisja zonjen Teuta edhe pse ajo tha se kjo nuk eshte me prapavi te keqe. Nuk do të ishte ne rregull qe une dy here me radhë te jem prezent ketu. Shumë e respektoj zonjën, por mendoj që është shumë qesharake debati me të. Desha te flsija për punë tjera , për arsye se zonja nuk na fitoi me idenë e saj dhe me kualitetet intelektuale që i ka , por na fituan me kalashnikov , raketahedhes , minahedhez. Unë nuk mundem ta paramendoj ta shoh zonjën Teuta Arifi me unifomë ushtarake, është e qarte që zoti Ahmeti më ikën katër vite, mendoja që sonte do ishte këtu. Unë kam shumë pyetje serioze ndaj tij e jo per zonjën Arifi personalisht. Akuza serioze ndaj ti për krime dhe margaritarë nga libri i bardhë i PDSH-së. Duke u nisur nga ajo kahje mendoj që nuk do ishte e hijshme nga ana ime ashtu te paraqitem me zonjën Teuta. Puna e dytë, është e qartë që vendosen barikada me zonjën që të mos arihet deri tek ato tema. Dhe e treta pa dashur ta ofendoj , sinqerisht po them qe nuk është kompetente për të më dhënë përgjigje:

-Përse filloi lufta?

-Përse zoti Ahmeti iku nga kalaja e Tetovës? Që atë kala unë e bleva me 8 milion marka,a thua vallë ai u desht te shes?

-Përse merte infuzion ne Prizren dhe i tha shokut tim, që e solla nga Gjeneva këtu të japë argumente dhe biseda te inçiziuara, që i ka plasur gota ne dorë!

-Përse bënte krime ndaj funksionareve të PDSH-së? Këtë për herë të parë e them , për atë (Ali Ahmeti) e kam ruajtur , me të vërtetë më vjen keq se si ish kryetari i komunës së Ravenit , ish zv.ministri i shëndetësisë të cilin e kanë dërrmuar nga rahjet në Durrës ,të fotografuar si ne Guantanama, i kam këta fotografi të viti 2001.Vetëm e vetëm sepse kanë qenë PDSH !

-Kush atij i ofronte dhe si Georgievski atij i ofroi ndarjen e Maqedonisë? Është e pahijshme që unë përseri të them përpara zonjës , është ashiqare se ai gënjen shumë. Ishte ajo vetëm një bisedë normale ku unë dhe zoti Xhaferi e pyetëm për idenë e ndarjes së Maqedonisë që vinte nga Akademia e Shkencave të Maqedonisë. Përgjigjja nga ana e komandantit Ahmeti ishte që nuk do ta ndajmë Maqedoninë deri sa nuk do ta marim hambarin e Pellagonisë dhe të gjithë maqedonasit që janë me fe muslimane ti kthejm në shqiptarë. Doja ti them atij haptas së kështu spiunohet , në këtë menyrë të veprimit politik spiunohet!

-Përse zoti Ahmeti në vitin 1999 është përjashtuar nga shtabi qendror i Ushtrisë Çlirimtare në Kosovës?

-Përse zoti Ahmeti në vitet e 90-ta , të gjithë emrat e shokëve dhe te zotit Mahmuti, i dha diku ? Të ishte ai prezent këtu do ti thoja, që të gjithë sot janë të vrarë!

- Përse zoti Ahmeti mendon që politika e Tito-s ishte e mirë kur shoku jonë 10 vjet dergjeshte nëpër burgje, dhe shokët tjerë tanë janë nën dhe, duke nisur nga Afrim Zhitia, Rexhep Mana dhe të tjerë?

- Përse zoti Ahmeti së bashku me Musa Xhaferin, Kasamin etj, banojnë në shtëpi të cilat kushtojn miliona Euro, kurse Tanusha e cila në vitin 2001 kishte 93 shtëpi tash janë vetëm 17 shtëpi ?

Doja atij personalisht ti them që ato tragjedi personale dhe kolektive te cilat i krijoi, dhe kjo ulëse që ai u desht të jetë aty sonte, është përplot me gjak.

Mendoj që sonte me te do të ishim dakort se e gjith kjo ka qenë e panevojshme.

Të vinte tek unë, si zoti Buxhaku që ishte tek zoti Xhaferi, dhe të kërkonte të vinte ne pushtet nuk do të kishte probleme aq të mëdha, humbje jetësh, prind pa fëmijë dhe fëmijë pa prind.

Unë nuk mundem me tej të polemizoj me zonjen Teuta Arifi, sinqerisht me vjen keq dhe ju kërkoj falje publikut dhe juve. Me të vërtet kjo është tragji-komedi. Ne ramë dakord që zoti Ahmeti të kishte përkthim për gjuhën amëtare të tij (gjuhën Maqedone) që nuk e din mirë dhe mendoj që ajo nuk është shkak që të mos jetë këtu në këte emision. Ajo që ndodhi në emisionin e kaluar nuk do të përsëritej tani. Është koha e fundit që të paraqitet dhe të thotë se 5 komunikatat e UÇK-së ishin që të çliroheshin teritoret shqiptare nga Sllavo-Maqedonasit dhe “hordhitë policore ushtarake te Sllavo-Maqedonasve”. Të gjithë ata gra dhe fëmijë që ngelën në malin Sharr, kur zoti Ahmeti merte Infuzion, duhet tju tregoj se çfare ndodhi. Duheshte unë sonte me të personalisht te flisja për shumë vrasje tjera të porositura. Une, dikush thotë që jam i çmendur e dikush thotë që jam tepër i guximshëm, të ishte zotria këtu me emra dhe mbiemra me data do ja tregoja cilat kanë qenë vrasjet e porositura!

Pyetje: Do të doja vetëm të ju pyesja: Mendoni se BDI, bashkëpunëtorët e tij të parë ende nuk i kanë pastruar ata punë, se shefi i tyre funksionon me sekreti e privat të tij të përsosur? Këtu është zonja Teuta Arifi e cila i u është bashkangjitur që në atë fazë të luftës dhe mendoj se ajo din shumë detaje të cilat do të ishin të rëndësishme për këtë debat ?

Menduh Thaçi: Jo, jo nuk është zonja Arifi, sepse ato detaje lufte dalin prej ikjes nga Kalaja, prej hudhjes e uniformave të UCK-së nga ana e ushtarëve dhe të armëve, nga lënja e qindra grave e femijëve në duart e “hordhive policore-ushtarake maqedonase” dhe vazhdon deri në Marrveshjen e Ohrit. Ne nuk mundeme sonte,me të veretë nuk mundemi, per ato pune konkrete te ploemizojmë me zonjën Teuta Arifi.

Pyetje: Zonja Arifi a jeni ju të gatshme të përgjigjeni në këta tema?

Teuta Arifi: Do të doja po të më jepni fjalën, do të kisha thënë dy fjalë, jo të polemizoj lidhur me këta tema…

Menduh Thaçi: Normalisht ju nuk mundeni të polemizoni për ato gjëra sepse nuk jeni kompetente sepse kur do t’ju tregohen dokumente ku komandanti juaj Ali Ahmeti është përzënë me urdhër të Shtabit Qendror të UÇK-se për tradhti në vitin 1999, ju nuk do të mundeni të polemizoni. Kur do sjellim telefonin e zotit Mahmuti të dëgjoni ku komandanti juaj vajton dhe thotë shpejt lajmërohu tek zoti Xhaferi dhe Thaci sepse tanket e hordhive Maqedonasë janë nisur për në Zajas, atje e kam familjen, ju nuk keni se si të përgjigjeni këtu. Ai haron se kishte fëmijë dhe familje edhe në Sllupcan, Poroj dhe në Tetovë.

Edhe njëherë ju kërkoj falje por mendoj se do të ishte qesharake sikur të vazhdonim më tutje. Sinqerisht ju kërkoj falje juve edhe te gjithë opinionit.
Onfuri
Öffentliches Profil ansehen
Dergo nje mesazh privat Onfuri schicken
Kërkim në të gjitha shkresat nga Onfuri

Vjetër 15.06.2006, 07:54:00
Kosova e lirë Kosova e lirë është jashtë linje
Benutzer

Anetar prej: 28.12.2001
Postime: 94
Standard
Te gjitha vrasjet ne Kosove, jan kordinu prej Tahir Zemes dhe Agim Cekut. Kan vra njerez per Banesa, (Xhemail Mustafen) kan vra njerez per politik. Kan vra patriota shqiptare, kan vra antare te TMKes. Bile, askush nuk ka deshu ne ket far shpiunin e kryecullaket. Sepse ky mshifej pas uniformes se TMKes dhe askush nuk e dinte se qfare partie i takonte gjer ne momentin kur u zgjodhen si kryeshpiun i shpiunave te Kosoves. Kryeshpiun i Lutfi Hazirave dhe Eqrem Kryeziave.
Kosova e lirë
Öffentliches Profil ansehen
Dergo nje mesazh privat Kosova e lirë schicken
Kërkim në të gjitha shkresat nga Kosova e lirë

Vjetër 23.06.2006, 17:11:00

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Mendu;Ali Ahmeti eshte prijashtu nga uçk se ka tradhetu 1999 Empty Re: Mendu;Ali Ahmeti eshte prijashtu nga uçk se ka tradhetu 1999

Message  Perparimi Lun 19 Jan - 1:07

www.kosova.de/forum/showthread.php%3Ft%3D13812%26page%3D5+Ali+Ahmeti+ka+qen+njeri+i+Rrahman+Morines&hl=fr&ct=clnk&cd=7&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://209.85.129.132/search?q=cache:DjNLGrWpGFgJ:www.kosova.de/forum/showthread.php%3Ft%3D13812%26page%3D5+Ali+Ahmeti+ka+qen+njeri+i+Rrahman+Morines&hl=fr&ct=clnk&cd=7&gl=fr

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Mendu;Ali Ahmeti eshte prijashtu nga uçk se ka tradhetu 1999 Empty Re: Mendu;Ali Ahmeti eshte prijashtu nga uçk se ka tradhetu 1999

Message  Perparimi Lun 19 Jan - 1:25

www.freeblognetwork.com/kosovo&hl=fr&ct=clnk&cd=1&gl=fr&client=firefox-a" target="_blank" rel="nofollow">http://209.85.129.132/search?q=cache:x8nx7xVBiesJ:diskutime-shqiptare.albanianforum.net/politika-f1/ali-ahmeti-t96.htm+-+http://72.14.221.104/search%3Fq%3Dcache:EtnyCa_BpskJ:www.freeblognetwork.com/kosovo&hl=fr&ct=clnk&cd=1&gl=fr&client=firefox-a

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Mendu;Ali Ahmeti eshte prijashtu nga uçk se ka tradhetu 1999 Empty Re: Mendu;Ali Ahmeti eshte prijashtu nga uçk se ka tradhetu 1999

Message  Perparimi Lun 19 Jan - 5:14



Kush atij i ofronte dhe si Georgievski atij i ofroi ndarjen e Maqedonisë? Është e pahijshme që unë përseri të them përpara zonjës , është ashiqare se ai gënjen shumë. Ishte ajo vetëm një bisedë normale ku unë dhe zoti Xhaferi e pyetëm për idenë e ndarjes së Maqedonisë që vinte nga Akademia e Shkencave të Maqedonisë. Përgjigjja nga ana e komandantit Ahmeti ishte që nuk do ta ndajmë Maqedoninë deri sa nuk do ta marim hambarin e Pellagonisë dhe të gjithë maqedonasit që janë me fe muslimane ti kthejm në shqiptarë. Doja ti them atij haptas së kështu spiunohet , në këtë menyrë të veprimit politik spiunohet!

-Përse zoti Ahmeti në vitin 1999 është përjashtuar nga shtabi qendror i Ushtrisë Çlirimtare në Kosovës?

-Përse zoti Ahmeti në vitet e 90-ta , të gjithë emrat e shokëve dhe te zotit Mahmuti, i dha diku ? Të ishte ai prezent këtu do ti thoja, që të gjithë sot janë të vrarë!

- Përse zoti Ahmeti mendon që politika e Tito-s ishte e mirë kur shoku jonë 10 vjet dergjeshte nëpër burgje, dhe shokët tjerë tanë janë nën dhe, duke nisur nga Afrim Zhitia, Rexhep Mana dhe të tjerë?

- Përse zoti Ahmeti së bashku me Musa Xhaferin, Kasamin etj, banojnë në shtëpi të cilat kushtojn miliona Euro, kurse Tanusha e cila në vitin 2001 kishte 93 shtëpi tash janë vetëm 17 shtëpi ?Ali Ahmeti është përzënë me urdhër të Shtabit Qendror të UÇK-se për tradhti në vitin 1999Mos harro ti zotri tetovari.x dhe gjith të tjerët se kur ishte tu marr infuzion ky far i "madhi yt Ali Ahmeti" më 24 mars të vitit 2001 në Prizren,pas humbjes së kalas së tetovës,ose më mir than pas shitjes së kalas doli trimi i karadakut z.Hisni Shaqiri dhe ja ktheu shpirtin me uj,këtijfar patriotit tan ALi Ahmetit.Por me sa duket ti dhe BDI tani nuk doni të ndëgjoni për atë se kush sakrifikoj qoft jetën qoft kolltukun e Parlamentit dhe ju intereson vetëm pushteti. Por mos harroni se Hisni Shaqiri me Shok ende janë gjall dhe nuk do tju lan të vazhdoni me manipulimet tuaja ndaj popullit shqiptar. Shkau e din mir se karadaku nuk dorzohet leht,sepse këtë e ka dëshmuar edhe me ballin kombëtar edhe kur u dorzuan ballistët në Shqipëri Baca Sul Hotli vazhdonte përpjekjet për bashkim të trojeve Kombëtare. Analizoni pak çfar don të thot BDK(BAshkimi Demokratik Kombëtar)nëse e largojmë fjalën Demokratik është qart se cila asht porosia e Hisni SHaqirit e cila e BDI-së së Ali Ahmetit.Me shkijet nuk ka mujt të integrohet as Ali SHukria prandaj kot e ka ALi Ahmeti.

Biografia e Ali Ahmetit



Kjo esht tradhti e vetem tradhti qe na ben Ali Ahmeti me shoket e tij . por prap ne i kena fajet qe ja dham voten . po edhe dicka sa per dijeni ALI AHMETI esht nipi Fazli Veliut e Fazli Veliu eshte spiuni (udbashi)me i madh i gjith shqiptaris kete e ben te ditur edhe televizionet e shqiperis.dhe cka mund te presim ne nga Alija e Fazlija nga keto udbasha vetem tradhti.azgje tjeter.nje parti e shturur edhe e thurur vetem me tradhti. si sju vjen turp mor gjak prishur.vec plumbi ju lan azgje tjeter.1. Vrasjen e Naser Ademit me shoke ne Tanushe te Gostivarit. 2. Aliii

o ali ahmeti dikur ki qen ideal i fort per bashkimin kombetar anetar i lpk udheheqes ne uck te kosoves e sot ku mbete sherbetor i gruevskit turp per tye shkatrrove kumanoven me rethin kur te duhen votatte kujtohet deshmori ismet jashari edhe vjen i kerkon votat te ne ne kumanov turp per ty tash policija edhe alfat po bejn gerdi ne kumanov per bajrush sejdiun kur se fitimin e keni nda se bashku ti bajrushi edhe vojvoda turp per ty o psyhopatRRESPEKT USHTARI I KOMANDANT RROKIT
Ali Ahmeti i vrau te gjith qe nuk i konvenuan prej komandant telit rrokit tahir sinanit shpendit e shum djemve te ri qe u vran ne tetov,mos ju ardht merzi aj ka me u pergjegj per te gjitha keto heret a von....A ju o shqipfolsa nese smundemi me u mar vesht me fjal edhe takohemi bisedojm me mire ose cka te doni tjeter se na te intenetave sjena po kur i lexojm keta shkrime po na qoni me shkrujt na perndryshe jemi PER BASHKIM KOMBETAR DHE JEMI NE NJESITIN PER PASTRIEM TE UDBASHEVE TUJ FILLUE PREJ MA TE VOGLIT DERI NE MA TE MADHIT SE NE SHQIPERIN E RIBASHKUAR DO TE HYM PA TRADHTAR TRADHTARET MUND TE SHKOJN VETEM NE BEOGRAD BULLGARI TE NA SDO KET VEND...NA GJINDEMI NE KOSOV MOMENTALISHT DHE GJITHKUND ATY KU JAN TROJET TONA....ME NDERIME RROFT SHQIPERIA

Ali Ahmeti shizofren
a e din se Ali Ahmeti ka pas penzion te psikopatit ne kohen sa ka qendru ne zvicerr?

para ni kohe kur kam qen ne zvicerr disa shok te alis me than se ne gazetat zvicerrane kan shkru kater her per ali ahmetin edhe se simas mjeksis zvicrrane ishte dal psikopat edhe merrte penjzion
kjo ishte qe deshta te ta them e zeri i atdheut eshte argat i tij
ok me te mira
Ali Ahmeti diplomoi ne UT. Keto gabime do ti paguaje shum shtrejt popullata jone.


http://209.85.129.132/search?q=cache:x8nx7xVBiesJ:diskutime-shqiptare.albanianforum.net/politika-f1/ali-ahmeti-t96.htm+%C3%A7ka+ka+punue+ali+ahmeti+para+luftes&hl=fr&ct=clnk&cd=43&gl=fr.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Mendu;Ali Ahmeti eshte prijashtu nga uçk se ka tradhetu 1999 Empty Re: Mendu;Ali Ahmeti eshte prijashtu nga uçk se ka tradhetu 1999

Message  Perparimi Lun 19 Jan - 17:28

Danas Menduh Tači i Ali Ahmeti žure da podele novac od albanske narkomafije, i da zajedno reše pitanje o rukovođenju pokretom za odvajanje od Makedonije gotovo jedne njene trećine. Prvi pucnji su već odjeknuli.
U Tetovu, gradu naseljenom Albancima (centru albanske bune pre 7 godina), 12. maja uveče, iz automatskog oružja pucano je na automobil lidera DSI, Alija Ahmetija. Rukovodilac predizborne kampanje DSI, Izet Mežiti, odmah je okrivio Menduha Tačija i makedonske specijalne službe, koje su navodno u dogovoru sa njim, za pokušaj da «uplaše glasače da ne glasaju». Rukovodstvo DSI pozvalo je makedonske Albance da započnu masovne demonstracije, kao i druge protestne akcije. Predstavnik izbornog štaba DPA, Ferži Seljami, ocenio je ove događaje kao poziv Albancima da «ubijaju jedni druge», te je zapretio uzvratnom reakcijomTreba dobro razmotriti figuru Alija Ahmetija. Njegov «ratni put» podseća na biografije aktuelnih albanskih lidera na Kosovu. Rođen je 1959. godine u Makedonskom selu Zajas. Od 1981. do 1983. godine, kao student u Prištini aktivno učestvuje u ekstremističkim govorima tamošnje omladine, a potom postaje jedan od rukovodilaca ilegalnog albanskog «narodnog pokreta» na Kosovu. Godine 1986. dobija politički azil u Švajcarskoj, odakle koordinira raznim ilegalnim albanskim grupama na teritoriji najpre jedinstvene SFRJ, a potom Srbije i Makedonije. Godine 1988. izabran je za člana rukovodstva Nacionalnog pokreta Kosova; nakon pet godina ponovo je izabran na istu funkciju, pri čemu je u svoju nadležnost dobio i vojni sektor. Godine 1996. postaje jedan od osnivača OVK, a 1998, pošto su albanski ekstremisti već započeli teroristička delovanja, izabran je za člana glavnog štaba OVK. Godine 2001, kada su njegove kosovske kolege iz rukovodstva OVK došle na vlast na Kosovu, Ahmeti se vraća iz Švajcarske u Makedoniju i zauzima mesto vrhovnog komandanta NOA. Iste godine NOA je u Vašingtonu proglašena za terorističku organizaciju, a sam Ali Ahmeti stavljen je na američki «crni spisak» lica kojima je zabranjen ulaz u SAD zbog terorističkog delovanja. On je u Švajcarskoj, kao i u nizu evropskih gradova bio proglašen za personu non grata. To mu svejedno nije zasmetalo da dobije podršku od SAD i EU da postane jedan od aktivnih učesnika u rešavanju makedonskog konflikta.Sada su Avni Klinaku, Ali Ahmeti, Menduh Tači i njihovi albanski saradnici sa višegodišnjim stažom, došli do zaključka kako je već nastupio povoljan momenat za ponavljanje kosovskog scenarija na čitavom Balkanu. Uzimajući u obzir to da u dvomilionskoj Makedoniji Albanci čine četvrtinu (prema zvaničnim podacima) ili polovinu stanovništva (prema procenama samih Albanaca i mnogih međunarodnih posmatrača) stanovništva, novi konflikt može da natopi krvlju ne samo bivšu jugoslovensku republiku, već i čitav Balkan.Kosovu. Godine 1986. dobija politički azil u Švajcarskoj, odakle koordinira raznim ilegalnim albanskim grupama na teritoriji najpre jedinstvene SFRJ, a potom Srbije i Makedonije. Godine 1988. izabran je za člana rukovodstva Nacionalnog pokreta Kosova; nakon pet godina ponovo je izabran na istu funkciju, pri čemu je u svoju nadležnost dobio i vojni sektor. Godine 1996. postaje jedan od osnivača OVK, a 1998, pošto su albanski ekstremisti već započeli teroristička delovanja,
2002/04/29 13:44 Muke po Ahmetiju
- [ Traduire cette page ]
ЖИВОТ ЈЕ ЗАДАТАК! ЗАТО НЕМОЈ У ЖИВОТУ ИМАТИ ЖЕЉЕ НЕГО ЈАСНЕ ЦИЉЕВЕ JETA A DETYRE? MOS LAKMO?CILIN KERKO

U ratu uspesni voda NOA Ali Ahmeti suocava se velikim teskocama u saradnji sa albanskim politicarima u Makedoniji. Njegova ideja o formiranju Koordinativnog ...
www.aimpress.ch/dyn/pubs/archive/data/200204/20429-002-pubs-sko.htm - 14k - En cache - Pages similaires
Da li su na to spremni SAD, NATO i EU, koji su sa tako velikom radošću darovali Kosovu nezavisnost i rešili da samim tim zatvore poslednju stranicu balkanske drame?
www.mediaonline.ba/ba/%3FID%3D146+ALI+AHMETI+JE+RADIO+NA+VLAST+MAKEDONIJE&hl=fr&ct=clnk&cd=7&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://209.85.129.132/search?q=cache:xLVDcS_UkqcJ:www.mediaonline.ba/ba/%3FID%3D146+ALI+AHMETI+JE+RADIO+NA+VLAST+MAKEDONIJE&hl=fr&ct=clnk&cd=7&gl=fr
.................................................. ................................................
http://www.fondsk.ru/article.php?id=1392
Prevod prenet sa sajta Nove Srpske Politicke Misli

www.gorandavidovic.com/forum/showthread.php%3Ft%3D737+ALI+AHMETI+JE+RADIO+NA+VLAST+MAKEDONIJE&hl=fr&ct=clnk&cd=3&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://209.85.129.132/search?q=cache:_tlm7ZEuYlkJ:www.gorandavidovic.com/forum/showthread.php%3Ft%3D737+ALI+AHMETI+JE+RADIO+NA+VLAST+MAKEDONIJE&hl=fr&ct=clnk&cd=3&gl=fr

http://www.google.fr/search?hl=fr&q=+%D1%84%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B5+%D0%90%D0%BB%D0%B8+%D0%90%D1%85%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8&btnG=Recherche+Google&meta=&aq=f&oq=

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Mendu;Ali Ahmeti eshte prijashtu nga uçk se ka tradhetu 1999 Empty Re: Mendu;Ali Ahmeti eshte prijashtu nga uçk se ka tradhetu 1999

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum